ALASED'TEN KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon ALASED'TEN KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ
+   --   0

ALASED'TEN KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ

 

Alaçatı Kültür Sanat Eğitim Derneği'nin (ALASED) düzenlediği Klasik Türk Müziği Konseri, Çeşme'de gerçekleştirildi.

Çakabey Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konsere Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Buluk ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Alaçatı Kültür Sanat Derneği Başkanı ve koro şefi Serdar Alaca, konser öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada henüz 8 aylık bir dernek olmalarına rağmen ilk konserin heyecanını yaşadıklarını dile getirerek,“ Çeşme Kaymakamı Sayın İnci Sezer Becel'in katılımı ile 8 ay önce faaliyete giren derneğimizin konserinde vatandaşlarımızla beraber olmanın heyecanını yaşıyoruz. Sizlerinde gördüğü gibi gerek Alaçatılıların gerekse Çeşmeli vatandaşlarımızın yoğun desteği var. Ayrıca her iki belediye başkanımızın bize göstermiş olduğu destek ve katkı için kendilerine teşekkür ediyoruz. Konserde üç temel makam üzerinde nihavent, hicaz ve hüzzam eserleri seslendireceğiz. Yaklaşık 40 parça ile dinleyicilerimizin karşısına çıkacağız. Dernek olarak ilk konserimiz. Bir de gençlik koromuz var. Bu koronun güzelliği de lise öğrencilerimizin Klasik Türk Müziğine gönül vermeleri. Ayrıca derneğimizin bünyesinde bir de tiyatro grubu oluşturduk. Burada tek amacımız milletini seven iyi nesiller yetiştirmek. Eğitim camiasının bireyleri olarak umarım Çeşme ve Alaçatı'ya faydamız olur” dedi.

Konser, Nihavend, Hicaz ve Hüzzam eserlerin seslendirilmesi ile tamamlandı.


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler

Benzer haber Bulunamadı.