KELEBEĞİN GECESİ - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon KELEBEĞİN GECESİ
+   --   0

KELEBEĞİN GECESİ

Gazetemiz köşe yazarlarından, eğitimci Özhan BAKADUR’un minik öğrencilerinin yazdığı hikâyelerden uyarlayarak sahneye koyduğu “Bembeyaz bir masal” isimli tek perdelik tiyatro oyunu izleyenlerin beğenisini kazandı.

Alaçatı-Ilıca sanat eğitim derneği (ALASED) tiyatro atölyesinin yaz döneminde çocuklara yönelik olarak düzenlediği “butik atölyenin” ürünü olarak sahnelenen oyun izleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı. Sihirli Sin Kelebeğinin maceralarını başarıyla sahneleyen küçük oyuncular, sadece 2 aylık kısa bir sürede gösterdikleri gelişim ve sahnede sergiledikleri performans ile izleyenlerin dikkatini çekerken ailelerin de duygusal anlar yaşamasına neden oldu.

Oyunun finalinde konuşan Özhan BAKADUR “Yıllardır sanat ve estetik eğitimini eğitim-öğretimin temeli olarak görüyor ve bu konudaki çalışma ısrarımızı sürdürüyoruz. Kış döneminde de her yıl olduğu gibi ilkokul-ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik 3 farklı atölye ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tiyatro eğitimin destekçisi değil kendisidir ve eğitim eğitimcilerin işidir” dedi


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler

Benzer haber Bulunamadı.