ADD 10. Genel Kurul toplantısı yapıldı - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon ADD 10. Genel Kurul toplantısı yapıldı
+   --   0

ADD 10. Genel Kurul toplantısı yapıldı

 

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Çeşme Şubesi'nin 10. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı.

Kongrede, Veysel Ayhan yeniden ADD Şube Başkanı seçildi. 

 

ADD Çeşme Şubesi 10. Olağan Genel Kurul toplantısı, Çakabey Kültür Merkezi'nde yapıldı. Genel Kurul toplantısına, CHP İlçe Başkanı Ekrem Oran ve Çeşme Kent Konseyi Başkanı Ömer Önal da katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan Genel Kurul toplantısında açılış konuşması yapan Veysel Ayhan, Atatürk ilkelerine bağlı kalarak, ülkemizi içinde bulunduğu karanlık noktadan bir an önce çıkması ve aydınlık günlere ulaşmak  için çalışacaklarını vurguladı.

Ayhan, güçlü bir ADD için üye kayıtlarını arttıracaklarını dile getirerek, "Tek dileğim, Atatürkçü Düşünce Derneği'ni Çeşme'de layık olduğu düzeye getirmek. Bu tabi ki, yeni üye kayıtları ve üyelerimizin de katkılarıyla olacaktır. Tüm üyelerimizle birlikte çok çalışmamız gerekir. Örgütlü toplum, güçlü toplumdur. Bu anlayışla her türlü zorluğun üstesinden gelebiliriz. Ülkemizin aydınlık günlere kavuşmasına katkı sağlayabiliriz" diye konuştu. 

 

Olağan Genel Kurul toplantısında yapılan seçimde, divan başkanlığına Remzi Babacan, divan üyeliklerine ise Sevcan Ergin ve Sabise Suna Tamer seçildiler. Divan başkanlığına seçilen Babacan, bir konuşma yaparak, "Mustafa Kemal Atatürk ile bağımsızlık savaşı verdik, ama demokrasi savaşı veremedik. Aydınlanma devrimine geçemedik. Avrupa'nın 300 yılda geçtiği aydınlanma devrimini, Mustafa Kemal bize 15 yılda altın tabakta sundu. Biz bunun mirasını yiye yiye duvara tosladık. Şu anda, 1919 koşullarından çok daha ağır koşullardayız. Ama her şeye rağmen umutsuz olmamalıyız. Bizim Mustafa Kemal gibi bir önderimiz var. Nefes aldığımız sürece, yaşam devam ediyor. Aydınlanma mücadelesi de devam edecektir" dedi. 

 

ADD Çeşme Şubesi 10. Olağan Genel Kurul toplantısında, Veysel Ayhan, faaliyet raporunu, Mehmet Bilgiç ise denetleme kurulu raporunu okudu. Yapılan oylamada, faaliyet raporu ve denetleme kurulu raporu oy birliği ile kabul edildi. 

 

Toplantıda verilen bir önerge üzerine, blok liste ile seçimlere gidilmesi kabul edilirken, divan kuruluna tek liste verildi. Genel Kurul toplantısında yapılan oylamada, blok liste, oy birliği ile kabul edildi. 

 

Genel Kurul'da oy birliği ile kabul edilen blok liste sonucunda, Yönetim Kurulu üyeliklerine Veysel Ayhan, Sabise Suna Tamer, Sevcan Biçer, Mehmet Bilgiç, Semra Aktaş, Murat Erdoğan ve Hülya Aktaş seçildiler.

 

Ozan Aküzüm, Şeref Karaoğlu, Tuğba Buldan, Mustafa Öztürk, Ahmet Peker, Fazlı Algan ve Necla Barın Göç ise Yönetim Kurulu yedek üyesi oldular.

 

ADD Çeşme Şubesi Denetleme Kurulu üyeliğine, İbrahim Büyüksomalı, Ahmet Akgül ve Serhat Karaaslan getirilirken, Genel Merkez Delegeliği'ne Semra Aktaş ve Necla Barın Göç, Disiplin Kurulu Üyeliği'ne ise Mustafa Ertaş, İbrahim Cengiz ve İsmail Hakkı Türkeşan getirildiler. 

 

Genel Kurul toplantısının ardından ilk toplantısını yapan yeni Yönetim Kurulu, Veysel Ayhan'ı yeniden Şube Başkanı olarak seçti. 

 

 


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler


 Konu Başlığı Tarih Okunma
 "Madde bağımlılığı" sorununa dikkat çekilecek 2.4.2018 223
 ADD ANKARA'YA GİDİYOR 20.11.2016 661
 ADD BAŞKANI AYHAN OLDU 30.3.2016 745
 ADD ÇEŞME ŞUBESİ’NDEN TERÖR AÇIKLAMASI 8.1.2017 476
 ADD Çeşme’ye Yoğun İlgi 17.5.2018 312