Alaçatı Ot Festivali'nde Emniyete tam not! - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Alaçatı Ot Festivali'nde Emniyete tam not!
+   --   0

Alaçatı Ot Festivali'nde Emniyete tam not!

 

 

Dört gün içinde bir milyon ziyaretçinin geldiği 9. Alaçatı Ot Festivali'nde, festival süresince alınan güvenlik tedbirleri sonuç verdi.

İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın'ın koordine ettiği ve Çeşme Emniyet Müdürlüğü'nün uygulamaya soktuğu güvenlik tedbirleri sayesinde, Alaçatı Ot Festivali'ne gelen ziyaretçiler, hiçbir güvenlik sorunu yaşamadan, huzur ve güven içinde festival keyfi yaşadılar. 

Festivalin başlamasından önce Çeşme İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, bir açıklama yaparak, alınan güvenlik tedbirlerini açıklamıştı. Alev açıklamasında, Alaçatı Ot Festivali'nin huzur içinde geçmesi için Çeşme Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunan 160 personele ek olarak 200 takviye ekibin görev yapacağını belirtmişti. Festivalin ilk gününden itibaren, bitimine kadar, Çeşme'nin üç girişinde 24 saat esasına göre denetimlerin yapılacağını da belirten Emniyet Müdürü Alev, yoğun kalabalığın olacağı yaya alanlarında, il merkezinde görevli huzur timlerinin ve Yunus ekiplerinin görev yapacağını bildirmişti. 


Emniyet yetkililerince alınan tedbirler, festival süresi boyunca eksiksiz olarak uygulandı. Festival için gelen bir milyonu aşkın kişiyi rahatsız etmeyecek şekilde uygulanan emniyet tedbirleri sonucunda, herhangi bir kapkaç, hırsızlık, taciz, şiddet ve benzeri asayiş sorunu yaşanmadı. Çeşme ve Alaçatı'da tur otobüslerinin şehir merkezine sokulmadan, kendileri için özel olarak hazırlanan otoparklara yönlendirilmeleri de trafik sıkışıklığının  yaşanmasını önledi.  

 

 


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)