Çeşme Dünya Vitrininde! - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Çeşme Dünya Vitrininde!
+   --   0

Çeşme Dünya Vitrininde!

 

Dünyanın en büyük turizm fuarı olarak bilinen ITB Berlin kapılarını 52.kez dünyaya açarken, Çeşme bu vitrinde yerini aldı.

Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel ve yönetim kurulu üyesi Orhan Belge’nin bulunduğu fuarda, sezon öncesi Çeşme sektör temsilcilerine tanıtıldı.

Berlin’de 186 ülke 160 bin m2’lik alanda 26 Hol den oluşan Fuar da Türkiye 3079 m2’lik alan ile temsil edildiğini belirten ÇEŞTOB Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Belge, “Kültür ve turizm Bakanlığının katkılarıyla 3.2 holünde Ege bölgesi olarak saat kulesi görselinin altında turizmci dostlarımızla bir araya gelmenin heyecanını yaşadık. Fuar süresince ilçemizin tanıtımını gerçekleştirerek insanlara bölgenin doğal güzelliklerini, coğrafi yapısını, turkuaz renkli denizimizi, Ilıca Plajımızı, yöresel lezzetlerimizi sektör temsilcilerine anlattık. Çeşme olarak bu stant da Çeşmeli turizmci meskektaşlarımızla, turizm yatırımcılarımızla, ÇEŞTOB Başkanımızla beraber elimizden geldiğince Çeşme’yi anlatmaya çalıştık. Ben her zaman söylediğim üzere rakamsal anlamda Türkiye olarak, İzmir olarak ve Çeşme olarak bundan sonraki yıllar, bir önceki yılları geçerek artarak turizmde yola devam edeceğiz. 2018 yılı yerli ve yabancı turist sayısında 2017’yi kesinlikle geçecektir” dedi.   

Turizm Bakanı Numan kurtulmuş ve Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’da  standı ziyaret ettiğini sözlerine ekleyen Belge, “Fuar süresince sohbet etme fırsatı bulduğumuz Alman ve Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız, bu yıl geçmiş yılların aksine Türkiye’nin fuarda ve genel anlamda popüler ülkeler arasında yer aldığını bize ilettiler. Herkesin ortak görüşü, Türkiye’deki hizmet kalitesinin ve misafirperverliğin hiçbir ülkede olmadığı. Sezonda kontratlı olduğumuz, olmadığımız bir çok acenta yetkilileriyle ve buradaki yerel acentalarla olumlu ikili görüşmeler yaptık ve çok olumlu dönüşler aldık. Benbu bağlamda sağlıklı ve huzurlu bir sezona girmeyi diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)