Çeşme Kent Konseyi, okurlarla yazarları buluşturuyor - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Çeşme Kent Konseyi, okurlarla yazarları buluşturuyor
+   --   0

Çeşme Kent Konseyi, okurlarla yazarları buluşturuyor

Çeşme Kent Konseyi, 2018 yılının ilk okur-yazar buluşmasında, Levent Gültekin'i Çeşme'ye davet etti.  

13 Ocak Cumartesi günü, saat 17.00'de, Çakabey Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan buluşmada, yazar Levent Gültekin, "İdeolojik Mahalleden Türkiye'ye Onurlu Çıkış" adlı kitabını imzalayacak ve bir söyleşi gerçekleştirecek. 

Doğan Kitap yayınları arasında çıkan kitabın tanıtım yazısında, kitap ile ilgili şöyle deniliyor:

 

"Hepimiz ideolojik “mahallelerde” yaşıyoruz. Ilımlı da olsak, radikal de, belli bir çevreden çıkamıyoruz. “Öteki” kabul ettiğimiz kişilerle iletişim kuramıyoruz. Hatta sürekli çatışıyoruz. Bu ayrımlar, ayrılıklar ister istemez ayrımcılığa dönüşüyor. Ötekiyle diyalog kurmaya yeltenirsek, kendi mahallemizden olanlar şöyle diyor: “Vay! Davayı sattı! Hain! Ötekilere yaranmaya çalışıyor!..” Öteki mahalledekiler ise şöyle diyor: “Kendi mahallesinde tutunamadı, bize yanaşıyor! Kişisel çıkarı için burada! Bizden değil!..”

Sonuç: Mahalleden çıkıp Türkiye’ye geçemiyoruz. Bir bina düşünün, her odada bir grup yaşıyor. Kimse salona inmiyor. Diğerleriyle buluşmuyor. Mesele, odadan çıkıp salona inmekte. Bu, davayı satmak, kendinden vazgeçmek değildir. Türkiye’nin meselelerini hep birlikte, el ele vererek, uzlaşarak çözebileceğimizi kabul etmektir. Salona inersek, kendi mahallemizdekiler de, diğer mahalledekiler de onurumuzu kıracak sözler söylüyor, davranışlar sergiliyorlar. Peki, bu iş nasıl olacak?

Onurumuzu koruyarak kafesimizden, odamızdan, mahallemizden nasıl çıkabiliriz?

Levent Gültekin, kendi macerası üzerinden, “Onurlu Çıkış”ın mümkün olduğunu söylüyor.

Son derece samimi, zihin açıcı ve şaşırtıcı bir anlatımla okura çağrıda bulunuyor, el uzatıyor."

 


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)