Çeşme’de Hıdrellez Coşkusu - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Çeşme’de Hıdrellez Coşkusu
+   --   0

Çeşme’de Hıdrellez Coşkusu

 

Çeşme Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle baharın müjdecisi kabul edilen Hıdrellez,  Tekke Plajı ve Alaçatı’da kutlandı. Hıdrellez ateşini ise Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç yaktı.

 

Baharın habercisi olarak kabul edilen Hıdrellez, Tekke Plajı’nda Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın yaktığı ateşle kutlandı. Vatandaşlar coşku içerisinde çalınan roman havası eşliğinde doyasıya eğlendiler.

 

Alaçatı’da ise Hıdrellez, Taş Otel yanında bulunan 13046 sokakta yapıldı. Sokak partisi olarak düzenlenen eğlencelerde vatandaşlar Hıdrellez ateşin üzerinden atlayarak baharın gelişini kutladılar.

 

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ise ateşin üzerinden atlayarak eşi Semra Dalgıç ile baharın habercisi Hıdrellezi kutladı.

Dalgıç, güzel bir gece için Çeşme Belediyesi olarak çok güzel bir organizasyon düzenlediklerini belirterek, “Kültürleri oluşturan önemli unsurların başında örf, adet ve inançların geliyor. Yüzlerce yıldır zengin kültür birikimi ve değerlerine sahip Türk milleti olarak, geleneklerimize uygun şekilde; dil, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin farklı kültürlerin bir arada kutladığımız Hıdırellez, geçmişle geleceğimiz arasında köprü vazifesi gören ve gelecek nesillere aktarılarak yaşatılması gereken en önemli miraslarımızdan birisidir.
Güzel günlerin müjdecisi olarak kabul edilen Hıdırellez gününün kardeşlik duygularıyla, birlik ve beraberlik içerisinde kutlanmasını temenni ediyor, hemşerilerime sağlık, mutluluk, huzur, kazanç ve bereket getirmesini diliyorum” diyerek duygularını ifade etti.

 

 


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)