CHP'li kadınlardan "T A M A M" mesajı! - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon CHP'li kadınlardan "T A M A M" mesajı!
+   --   0

CHP'li kadınlardan "T A M A M" mesajı!


 

CHP Çeşme Kadın Kolları, Anneler Günü nedeniyle, bir etkinlik düzenledi.


Çeşme Amfi Tiyatro düğün salonunda etkinliğe, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Çeşme Kent Konseyi Başkanı Ömer Önal, Belediye Meclis Üyeleri, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Şeniz İridere ve çok sayıda kadın katıldı. 


Etkinliğe gelen kadınlar, salon girişine asılan "T A M A M" yazılı pankartın altında, CHP Kadın Kolları Başkanı Şeniz İridere ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandılar. Anneler Günü kutlamasına katılan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, masaları dolaşarak, eğlenceye katılan kadınların tek tek Anneler Günü'nü kutladı.

Anneler Günü etkinliğinin başlamasından önce bir konuşma yapan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ülkenin içinde bulunduğu durumun belli olduğunu ifade ederek, "24 Haziran seçimlerine hazırlanıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri, Cumhuriyet değerleri, parlamenter sistem ve Demokrasi'nin önemini hepimiz biliyoruz. Bütün bu değerler elimizden alınmaya çalışılıyor. Bu nedenle, 24 Haziran seçimleri için her birimiz, çok daha fazla çalışmak zorundayız. Bir günde, yüz yıllık bir ülkenin geleceğinin değişebileceği bir seçim söz konusu. Seçime kadar olan sürede, evimizde, işyerimizde, sokağımızda, mahallemizde olanlarla birebir konuşmalıyız. Bu seçim, siyasi bir seçim değil. 24 Haziran seçimleri, bu ülkenin geleceğinin, parlamenter demokrasinin oylanacağı, tek adamlık hakkında karar verilecek bir seçimdir. Çeşitli siyasal görüşlerden de arkadaşlarınız var. Olacaktır tabi. Ona da saygı duyarım. Ama, tekrar ediyorum; Bu seçim bir siyasal seçim değildir. Bu seçimde, parti amblemleri değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokrasisi, parlamenter sistemi, bağımsızlığı, Cumhuriyet değerlerinin geleceği önem kazanıyor" şeklinde konuştu. 

 

 

13 Mayıs Pazar günü, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin miting için Manisa'ya geleceğini belirten Başkan Dalgıç, "Ben bugüne kadar 'Cumhurbaşkanı' sözcüğünü dolu dolu söyleyemedim. Şimdi onurla söylüyorum, siz de söyleyebilirsiniz; Sayın Cumhurbaşkanımz Muharrem İnce, Pazar günü, Manisa'da miting yapacak. Hepinizi, Cumhurbaşkanımızı karşılamak içi Manisa'ya davet ediyorum. Parlamenter demokrasiye dönüş, ülkenin uzun süredir içinde bulunduğu ve hepimizin bıktığı kavgadan, huzursuzluktan uzaklaşmak için inşallah herkes 'T A M A M' diyecek. 25 Haziran'da kalktığımız zaman, doğan güneş, daha da aydınlık doğacak" diyerek sözlerini tamamladı. 

 

CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Şeniz İridere de bir konuşma yaparak, "Anne bir güne sığmaz. Anne candır. Anne vatandır. Fedakar kelimesinin anlamıdır. Anne, çocuğu nefes aldıkça yaşayandır. Toksa tok, açsa ondan beter açtır. Sevgili anneler, kadınlar; çocuklarınız için yapmayacağınız hiçbir şey yoktur, değil mi? Güzel ülkemizin geldiği kaos ortamında, onları nasıl bir gelecek bekliyor endişesinden kurtulup, bir an önce, tek çözüm olan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda birleşmek ve ileriye yürümektir. Özgürlüğümüze ve Cumhuriyet'in bize verdiklerine sahip çıkmak için, birlik ve beraberlik içinde çalışacağız ve başaracağız. Hepimizin isteği, bu topraklarda özgürce ve eşit paylaşımlar içinde yaşamak olduğuna göre, barış içinde doğuracağız, büyüteceğiz, yaşayacağız ve gelişeceğiz. Gür bir orman gibi. Buna inanın sevgili anneler. Korkma, gel katıl, paylaş, çoğalalım ve kazanalım. Uzun ince bir yolda ilerlerken, bir enerji toplamaya var mısınız? 24 Haziran'da T A M A M demeye hazır mısınız?" dedi. 

CHP Çeşme İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Kirindi de bir konuşma yaparak, "Etkinliğimiz, Anneler Günü. Ama ülkemizin içinde bulunduğu zorlu süreçte, birkaç cümle söylemeden geçmek mümkün değil. Cumhuriyet, elimizden kayıp giderken, çocuklarımızın da geleceği gidiyor. Biz kadınların, hak ve özgürlükleri elden gidiyor. Kısaca vatan elden gidiyor. Bu gidişe, yine biz kadınlar, anneler 'Dur' diyeceğiz. Başı açık kadını perdesiz eve benzeten, kaç çocuk doğuracağımıza karar veren, istedikleri gibi giyinmeyen genç kızlarımıza tacizi mübah gören, yüzlerce Özgecan'ları hayattan koparan bu zihniyete, biz kadınlar, analar 'Dur' diyeceğiz. Gün, gücümüzü birleştirme zamanı. Kadın isterse olur. Aydınlık, özgür, kadına şiddetin, kadın cinayetlerinin, çocuk gelinlerin son bulduğu, kadın ve erkeğin eşit olduğu aydınlık bir ülkede kutlayacağımız nice Anneler Günü diliyorum" diyerek, Harun Yiğit'e ait "Ülkemde Kadın" adlı şiiri okudu.

 

CHP İlçe Kadın Kolları'nın düzenlediği etkinliğe katılan kadınlar, akşam saatlerine kadar, müzik eşliğinde eğlendiler. R03;

 


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler

Benzer haber Bulunamadı.