Fidanlar toprakla buluştu - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Fidanlar toprakla buluştu
+   --   0

Fidanlar toprakla buluştu

 

Çeşme M.E.M-TOKİ konutları içerisindeki yaklaşık 3 dönümlük araziye 750 adet farklı türde ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Atatürk Anadolu Lisesi,15 Temmuz Şehitler Ortaokulu, Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz İlkokulu öğrencilerince TOKİ konutları içerisindeki yaklaşık 3 dönümlük araziye 750 adet farklı türde ağaç dikimi gerçekleştirildi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Engin Özel´in katılımıyla okul müdürleri ile birlikte fidan dikimi yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, konu ile ilgili olarak yaptığı konuşmada, "Konfüçyüs, ´Bir neslin kaderini, bir önceki nesil belirler. ´ diyerek bir gerçeğin tespitini yıllar önce yapmıştır. Bu anlamda okul çevresinde orman oluşturma amacıyla yapılan ağaç dikimi etkinliğinin çocuklarımızın geleceğe bir armağanı olduğunu söyleyebiliriz.

Öğrencilerimize, çocuklarımıza sadece sözle değil uygulamalar ile iyiliği, iyi insan olmayı öğretmeliyiz. Bugün burada öğrenciler ile birlikte yapılan etkinlik bunun en güzel örneğidir. Çünkü bu çalışmanın içinde doğa sevgisi vardır, çevreye duyarlılık vardır, geleceğe dair sorumluluk bilinci vardır. Tüm canlıların ortak yaşam alanını inşa etme düşüncesi ve iradesi vardır. Bu yönüyle oldukça kıymetli bir çalışmadır.

Diğer yandan da okullarımız hayatla iç içe olmalı, toplumun gerçek sorunlarıyla  ilgilenerek çevreyle bütünleşmelidir. Çevresinin ve toplumun takdir ve desteğini alabilmelidir. Görüyoruz ki buradaki okullarımız ilkokulu, ortaokulu ve lisesiyle bunu layıkıyla en güzel şekilde başarmışlardır.

Bu etkinliği gerçekleştirenleri tebrik eder, kendilerine bu anlamlı ve faydalı etkinlikten ötürü teşekkür ederim" diye konuştu. 

 


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler


 Konu Başlığı Tarih Okunma
 Fidanlar orman oldu! 23.11.2017 153