İyilik Dükkanı Projesi hayat geçti! - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon İyilik Dükkanı Projesi hayat geçti!
+   --   0

İyilik Dükkanı Projesi hayat geçti!

 

Çeşme Sıdıka Kelami Ertan Lisesi’nde hayata geçirilen ‘İyilik Dükkanı’ projesinin açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü gerçekleştirdi.

 

Çok sayıda davetlinin katıldığı İyilik Dükkanı projesinde öğrencilerin paylaşma alışkanlığını arttırmak olduğu vurgulandı.

 

Projenin açılış töreninde bir konuşma gerçekleştiren Gengörü,

"Çocuklarımıza kültürümüzün önemli bir değeri olan paylaşmayı öğretmek için Sıdıka Kelami Ertan Ortaokulu´nda "İyilik Dükkanı" uygılamasını hayata geçirdik.

Bu uygulama ile geçmişte güçlü ve yaygın olan paylaşma,  yardımlaşma ve dayanışma kültürümüz kuşaktan kuşağa aktarılacak . Bu sayede çocuklarımız daha iyiliksever olacak. İyilik arttıkça sevgi de artacak,  bulunduğumuz yerler daha yaşanır hale gelecek. 

Bu tür güzel uygulamaları daha da geliştirerek ilçe geneline yayacağız. Tüm okul ve kurumlarımızda yürüttüğümüz değerler Eğitiminin amacı da öğrencilerimizde iyilik bilincini geliştirmekle içindeki iyilik ve güzellik duygularını ortaya çıkarmaktır. Bu anlamda çaba veren tüm eğitimci, veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.

Hepimiz biliyoruz ki, dünya iyilikle değişir, iyilikle güzelleşir" diyerek duygularını dile getirdi.

 


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler


 Konu Başlığı Tarih Okunma
 LÖSEV İyilikler Tırı Çeşme'de 8.8.2018 203