Japon Heyeti'ni, ağırlayan Avrasya Lokantası'na teşekkür - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Japon Heyeti'ni, ağırlayan Avrasya Lokantası'na teşekkür
+   --   0

Japon Heyeti'ni, ağırlayan Avrasya Lokantası'na teşekkür

 

 

İzmir Ticaret Odası, Japonya Seyahat Acenteleri Birliği (JATA) heyetini, Alaçatı'daki lokantasında ağırlayan  Avrasya Lokantası sahibi Mustafa Dumanlıdağ'a teşekkür belgesi verdi. 


Japonya Seyahat Acenteleri Birliği – JATA Başkan Yardımcısı Jungo Kikuma ve beraberindeki heyetin İzmir ziyaretinden 22 gün sonra, Japon Seyahat acenteleri İzmir’e gelerek zeytin konsepti dahilinde İzmir Ticaret Odası tarafından İzmir kent merkezi ve çevresinde ekonomik, turistik ve kültürel aktiviteleri teşvik etmek için konuklara önerilen yeni turizm rotalarını ve alternatif turizm olanaklarını inceledi. 
 

 

İki gün boyunca İzmir’de incelemelerde bulunan heyet, Kordon, Agora, Havra Sokağı, Başdurak Camii ve El Sanatları Çarşısı Kızlarağası Hanı, Konak Meydanı ve civarı, Saat Kulesi, Çeşme, Alaçatı, Levent Köstem Zeytinyağı Müzesi, anıt zeytin ağaçları ve Urla’da bulunan bağlar ile Urla Şarapçılık’ı ziyaret etti. 

 

Heyet, Alaçatı ziyareti sırasında ise Avrasya Lokantası sahibi Mustafa Dumanlıdağ tarafından ağırlandı. Türk mutfağının seçkin lezzetlerinin sunulduğu yemek, Japon heyetin memnuniyeti ile karşılandı. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, konuk heyetin ağırlanması nedeniyle Avrasya Lokantası sahibi Mustafa Dumanlıdağ'a bir teşekkür mektubu gönderdi. 

 

Demirtaş, teşekkür mektubunda şöyle dedi;

 

"Turizm sektöründe sürdürülebilirliğe ulaşmanın uzun soluklu bir tanıtım ve pazarlama çalışmasını gerektirdiği bilinmektedir. Odamız, İzmir'de 'Yıl 12 ay Turizm'e ulaşmak konusundaki çalışmalarını sektörün tüm paydaşlarından da destek alarak sürdürmektedir. Bu kapsamda Japon Seyahat Acenteleri Birliği (JATA) yetkilileri, 5-6 Şubat 2018 tarihleri arasında İzmir'e gelmiştir. Heyetin ağırlanması esnasında Odamıza vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim."

 


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler


 Konu Başlığı Tarih Okunma
 Japon Turistler ‘Zeytin Rotası ile Çeşme’ye gelecekler 6.2.2018 300