KTK’dan Topluma Uzanan Ellere Ödül - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon KTK’dan Topluma Uzanan Ellere Ödül
+   --   0

KTK’dan Topluma Uzanan Ellere Ödül

 

 

Kültürpark Tenis Kulübü (KTK), her yıl 8 Mart Kadınlar Günü’nde geleneksel olarak düzenlediği ‘İzmir’den Topluma Uzanan Kadın Eli Ödül Töreni’nin 8’incisini düzenleyerek, topluma hizmetleriyle öne çıkan İzmirli kadınları ödüllendirdi. Yaptıkları hizmetlerle topluma örnek olarak ödül almaya hak kazanan kişiler, şu şekilde belirlendi: Zeliha Toprak, Emine Çizgenakat, Berkay Eskinazi, Perihan Yılmaz, Neptün Soyer, Yasemin Reşitoğlu, Banu Dağcıoğlu Türkeli. Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Gönüllüleri Derneği Başkanı olarak ödül alan Emine Çizgenakat, ödülü dernek üyeleri adına aldığını söyleyerek, bütün üye arkadaşlarına ve Kültürpark Tenis Kulübü’ne teşekkürlerini sundu.

Kültürpark Tenis Kulübü (KTK), her yıl 8 Mart Kadınlar Günü’nde geleneksel olarak düzenlediği ‘İzmir’den Topluma Uzanan Kadın Eli Ödül Töreni’nin 8’incisini düzenleyerek, topluma hizmetleriyle öne çıkan İzmirli kadınları ödüllendirdi. Fuar’da Tenis Kulüp’teki düzenlenen törende, yaptıkları hizmetlerle topluma örnek olan ve ödül almaya lâyık görülen kişiler açıklandı ve ardından her birinin özgeçmişleri okunarak, ödülleri verildi. ‘İzmir’den Topluma Uzanan Kadın Eli Ödülüi’ bu yıl, Zeliha Toprak, Emine Çizgenakat, Berkay Eskinazi, Perihan Yılmaz, Neptün Soyer, Yasemin Reşitoğlu, Banu Dağcıoğlu Türkeli’ye verildi. Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Gönüllüleri Derneği Başkanı olarak ödül alan Başkan Emine Çizgenakat, ödülü dernek üyeleri adına aldığını söyleyerek, bütün üye arkadaşlarına ve Kültürpark Tenis Kulübü yönetimine teşekkürlerini dile getirdi.

 

KTK’da düzenlenen ödül töreninde Külüp üyelerinden sunumu yapan Tamay Hepağır, şu konuşma ile açılışı yaptı:

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kültürpark Tenis Kulübümüzün geleneksel 8. İzmir’den Topluma Uzanan Kadın Eli Ödül Töreni’ne hoş geldiniz.

Kadın Hakları, kadınların erkeklerle eşit olarak sahip olduğu sosyoekonomik, siyasi ve yasal hakların tümüne verilen isimdir.

Mustafa Kemal, 3 Şubat 1923’de İzmir’deki bir konuşmasında; ‘Kadınlarımız bundan sonra haremlere kapatılmayacak, yüzlerini örtmeyeceklerdir. Türk kadınları ulusal bağımsızlığımız için savaş boyunca cesaretle dövüşmüşlerdir. Bugün onlar özgür olmalı, Hakları erkeklerinkine eşit bir düzeye çıkarılmalıdır’ demiştir.

Kadınlarımıza 1930’da belediye meclislerine, 1935’de de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne seçme ve seçilme hakkı tanınmıştır.

‘Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu Kadınından fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu Kadını kadar emek verdim diyemez. Ey Kahraman Türk Kadını, Sen yerde sürünmeye değil omuzlarda göklerde yükselmeye layıksın’ diyen Atatürk’ün, kadınlara verdiği değeri unutmayalım. Şuna inanmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir.”

 

KTK Yönetim Kurulu Başkanı Server Uyaroğlu, kulüp olarak kadınların toplumsal hayattaki yerini güçlendirmeye çok önem verdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Bu gün burada bu ödül töreni ile, farkındalığa ve gelişime çok güzel bir örnek teşkil etmekteyiz. Bu değerli başarılı kadınlarımızın, topluma yaptıkları katkılarından dolayı kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ayrıca kadına, çocuğa şiddetin olmadığı, kadınların ve çocukların özgürce yaşadığı bir Türkiye dileği ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Bu yıl Demokrasinin beşiği güzel İzmir’imizden Topluma Uzanan Kadın Eli ödülüne layık görülen Sayın Zaliha Toprak, Sayın Emine Çizgenakat, Sayın Berkay Eskinazi, Sayın Perihan Yılmaz, Neptün Soyer, Sayın Yasemin Reşitoğlu ve Sayın Banu Dağcıoğlu Türkeli, toplumun gelişimine verdiğiniz emeklerden dolayı, hepinize teşekkür ediyorum.”

 

Daha sonra her bir ödül alanın özgeçmişleri okunarak, ödülleri verildi. KTK Sosyal Komite’den Günay Yavuz, Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Gönüllüleri Derneği Başkanı Emine Çizgenakat’ın özgeçmişini sundu:

 

“Emine Çizgenakat, orta, lise İzmir Çamlaraltı Koleji, Yüksek Okul Ege Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. Sosyal çalışmaları; 1981-1989 yıllarında Çeşme Yelken Kulübü Sosyal ve Sportif Komite Üyeliği, çocukların yelken sporuna yönlendirilmesi çalışmaları, 1978- 1997 yıllarında İzmir Tevfik Fikret Lisesi Okul Aile Birliği ve Koruma Derneği üyeliği ve dernek başkanlığı döneminde lise binasının yapılması için destek organizasyonu çalışmaları ve sosyal aktiviteler düzenlemek, 1988-1992 yılları arasında Türk Silahli Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yararına İzmir gurubu sosyal komite yardımlaşma kurumu üyesi olarak bağış ve tanıtım kampanyaları organizasyonlarına katılmak, 1989-1998 yıllarında İzmir Atlı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Destek Komitesi üyesi, Kulübe genç sporcuların katılmasını sağlamak  ve sosyal aktiviteler düzenlemek, 1983-1993 döneminde İzmir Valisi Nevzat Ayaz ve eşi Sadice Ayaz önderliğinde Milli Eğitim Vakfı bünyesinde başlatılan İlkokullar yapım-bakım çalışmalarında Milli Eğitim Vakfı Gönüllüler Gurubu üyesi, bir çok okulun yapımını ve bakımına destek sağlamak için sosyal aktiviteler düzenlemek, 1994 yılında dönemin İzmir Valisi Sayın Kutlu Aktaş’ın desteği,  hayırsever bir gurubun da katılımı ile Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesinin kurulmasını sağlamak ve 1994’ten itibaren bugüne kadar önce sosyal yardım vakfı İzmir şubesi üyesi olarak daha sonra Alper Çizgenakat Hastanesi Gönüllüler Derneği Başkanı olarak Çeşme Devlet Hastanesi’nin gelişmesi ve eksiksiz hale gelmesi için, dernek üyeleri ve hayırseverleri yönlendirerek çalışmalarına 24 yıldır devam etmektedir.”

 

Emine Çizgenakat’ın ödülünü Kulüp Asbaşkanı Ruçem Canbeyli verdi.

 

Duygulu anlar yaşan Emine Çizgenakat, şunları söyledi:

 

“Ben bugün çok heyecanlandım çünkü hiç haberim olmadan İstanbul’dan kızım da gelmiş, burada, teşekkür ediyorum ona. Dünya Kadınlar Günü Dolayısı ile Kültürpark Tenis Kulübü’nün düzenlemiş olduğu ödül töreni için çok teşekkür ediyoruz. Çünkü bu çalışmaların hepsi bir gurup çalışması. Son 24 yılda Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Gönüllülerinin Çeşme Devlet Hastanesi’ne vermiş olduğu destek çok önemli. Bu değerli ödülü Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Gönüllüleri adına alıyorum. Bütün arkadaşlarımız Çeşme için çok büyük emek verdiler, hepsine çok teşekkür ediyorum. Kültürpark Tenis Kulübü Yönetimine de kadınların topluma faydaları ve önemini vurgulayan daveti dolayısıyla, kendilerine teşekkür ediyoruz.”


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler

Benzer haber Bulunamadı.