Stant geliri sokak hayvanlarına - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Stant geliri sokak hayvanlarına
+   --   0

Stant geliri sokak hayvanlarına

 

Alaçatı’da oturan hayvansever altı kadın, sokak hayvanlarına mama almak için, seramik kursunda ürettikleri seramikleri, Alaçatı Ot Festivali’nde açtıkları stantta satışa çıkardılar.

Alaçatı’da oturan Nurcan Aybay, Nergiz Özşişman, Fatma Orhan Sönmez, İpek Men, Keriman Sontürk ve Ayşe Hindistan, sokak hayvanlarının aç kalmaması için gönüllü olarak besleme yaptıklarını söylediler.  Gönüllüler, kış boyunca ürettikleri seramikleri, Alaçatı Ot Festivali’nde açtıkları stantta satarak, gelirini sokak hayvanları için harcayacakların anlattılar.

Hayvansever altı kadın adına bir açıklama yapan Nurcan Aybay, sokak hayvanları sorununun ülkenin her yerinde aynı olduğunu vurgulayarak, “Sokak hayvanlarının çok sık üremesi, yeterli önlemlerin alınamaması, bakım için de sadece gönüllülere bağımlı olunması. Bizler de buradan yola çıktık. Alaçatı’da olsun, Çeşme’de olsun, gönüllüler kendi aralarında kaynak sağlayarak besleme yapmaya çalışıyorlar. Bizim elimizden de seramik yapmak geliyordu. Bizler de seramik yaparak satalım, sokak hayvanlarının tedavileri ve mama almak için kaynak yaratalım dedik.  Altı kişilik bir gönüllü grubu kurduk. Herkes elinden geleni yaptı. Çeşit çeşit seramikler üretti. Alaçatı Ot Festivali’nde de bu standı açtık.  Gelirini de sokak hayvanları için harcayacağız” diye konuştu.  

Gönüllü grubu olarak, satış yapabilecekleri bir yer bulabilirlerse, sokak hayvanları için kaynak yaratmaya devam edeceklerini açıklayan Nurcan Aybay, “Satışlardan elde ettiğimiz gelirin bir kısmıyla mama alarak ÇESAL’a ve hayvan barınağına bağışta bulunacağız. Ayrıca veteriner borçlarının ödenmesi için kullanacağız. Sokak hayvanları için ne kadar gücümüz yeterse, ne kadarına el uzatabilirsek, bizim için kardır diyoruz” şeklinde konuştu.

 

 


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)