"Vicdansızların karşısındayız" - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon "Vicdansızların karşısındayız"
+   --   0

"Vicdansızların karşısındayız"

 

Emniyet Teşkilatı'nın kuruluşunun 173. yılı Çeşme'de törenle kutlandı. Çeşme Emniyet Müdürü Gürcan Alev, törende yaptığı konuşmada, "Vicdansızların karşısındayız" mesajı verdi. 

 

Emniyet Teşkilatı'nın kuruluşunun 173. yılı nedeniyle, Cumhuriyet Meydanı'nda resmi tören düzenlendi. Törene, Garnizon Komutanı Binbaşı Derviş Akova, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Çeşme Emniyet Müdürü Gürcan Alev, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Emin Yılmaz, Sahil Güvenlik Komutanı Kıdemli Üsteğmen Önder Bulut, Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Atıl Birol, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı Cemil Derici, Çeşme Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hakkı Kocakara, Siyasi Parti temsilcileri, Çeşme Emniyet Teşkilatını Güçlendirme Derneği Başkanı Murat Erdoğan, ADD Çeşme Şubesi Başkanı Veysel Ayhan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Çeşme Kent Konseyi Mahalle ve Muhtarlar Meclisi Başkanı Rasim Özgül, polis memurları, emekli polisler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.

 

Resmi tören, İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev'in Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev yaptı.

 

İlçe Emniyet Müdürü Alev, protokolü ve törene katılanları selamlayarak başladığı konuşmasında, Emniyet Teşkilatı'nın 173 yıl önce, 10 Nisan 1845 yılında kurulduğunu hatırlatarak, "Türk polisi, dünya ülkelerindeki polis teşkilatları arasında, her zaman en üst seviyede yer almıştır. Türk polisimizin, faili meçhul olayları çözmedeki başarısı, atış kabiliyeti, cesareti, her zaman birinci olmasını sağlamıştır. Bu, ölçülmüş, değerlendirilmiş ve dünyaca bilinen bir gerçektir. Bunun bilinmesini isterim. Bilindiği üzere ülkemiz, büyük bir terör sürecinden geçiyor. Dış güçler, özellikle askerimizi, polisimizi, insanlarımızı zora sokan bazı dış güçler ve terör örgütleri, devamlı surette, bizlerin en zayıf olduğu anı bekliyorlar. Fakat biz kesinlikle, jandarmamızla, sahil güvenliğimizle, adliyemizle, savcılarımızla, hakimlerimizle, mülki amirlerimizle, 24 saat sizlerin güvenliğini sağlayan şerefli Türk polislerimizle, bunlara müsaade etmeyeceğiz. Özel harekat, asayiş, trafik polislerimizle, 24 saat sizlerin huzur ve güvenliği için buradayız" diye konuştu. 

Askerlerin, polislerin ve vatandaşların terör olaylarında çok sayıda şehit verdiğini ifade eden Emniyet Müdürü Alev, "Ancak onlar ölmediler. Hepsi şu anda bizi izliyorlar. 1 Nisan 2003 yılında, Şanlı Urfa ilinde girdiğimiz bir çatışma sonucu kollarımda can veren şehit polis memuru Ali İnceoğlu'nu, yine Iğdır ilinde, Asayiş Şube Müdürü iken, Iğdır Aralık yoluna hain terör örgütünün döşemiş olduğu patlayıcı madde nedeniyle şehit olan biri Başkomiser 12 polis memuru arkadaşımızı, kesinlikle unutmuyorum ve unutmayacağız. O kardeşlerimiz, şu anda mutlaka bizi görüyorlardır. Şehitlerimizi kesinlikle unutmamamız gerekir. Şehit ailelerimiz, gazilerimiz, hepsi bizlerin baş tacıdır. Devamlı onların yanındayız. Ama şehitlerimiz, şehit ailelerimizin yerleri tabi ki farklı olacaktır" şeklinde konuştu.

 

Çeşme halkının evlerinde rahat uyuması için 24 saat İlçe Emniyet müdürlüğü olarak görevde olduklarını vurgulayan Alev, "Sizler evlerinizde uyurken, mavi kırmızı tepe lambası yanan resmi ekiplerimiz ve sivil ekiplerimizle, sizlerin güvenliğini sağlıyoruz. Biliyorsunuz ki ilçemiz, dört günlük çok güzel bir festival atlattı. Belediye Başkanımızın, Belediye personelimizin, esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın destekleri ile çok başarılı 9. Alaçatı Ot Festivali'ni yaşadık. Allah'a şükürler olsun ki, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’müz'den takviye gelen polis arkadaşlarımız, yunus polisleri, narkotik polisleri, terör polisleri ve Çeşme'de görev yapan mesai arkadaşlarım sayesinde, sıfır olay ile dört günlük festivali atlattık. İlçemizde hiçbir vatandaşımızın arabası soyulmadı. Hiçbir vatandaşımızın cep telefonu çalınmadı. Herhangi bir yankesicilik, kapkaç, gasp, cinayet, kavga dövüş, trafik kazası dahi olmasına müsaade etmedik. Bana bildirildiği üzere, otobandan 43 bini aşkın araç Çeşme'ye giriş çıkış yaptı. Yaklaşık bir milyon insanımızın ziyaret ettiği Çeşmemiz'de, İzmir İl Emniyet Müdürümüz Hüseyin Taşkın'ın desteği ile, Kaymakamımızın, Belediyemizin ve özellikle memur arkadaşlarımızın canlarını dişlerine takarak saatlerce görev yapması ve aldıkları tedbirler sonucunda hiçbir asayiş ve terör olayı yaşamadık. Çeşmeliler'e söz veriyoruz ki, yaz döneminde de hiçbir olayın olmasına müsaade etmeyeceğiz. Herkes rahat olsun, huzur içinde yaşasın" diyerek sözlerini tamamladı. 

 

Resmi törenin sona ermesinin ardından, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü nedeniyle, Cumhuriyet Meydanı'nda bir kokteyl verdi. Kokteylde, özel olarak hazırlanan pasta, İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev tarafından kesildi.

 

Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü törenleri, şehit polisler anısına Hacı Memiş Ağa Merkez Camisi'nde mevlüt okunması ve lokma dağıtılması ile tamamlandı. Öte yandan Alaçatı Ot Festivali’nde jüri üyesi olan ünlü sunucu Zahide Yetiş, Polis kıyafeti ile emniyet teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutladı. 

 


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler

Benzer haber Bulunamadı.