IC ÇEŞME MARİNA TÜRKİYE'NİN GURURU OLDU - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon IC ÇEŞME MARİNA TÜRKİYE'NİN GURURU OLDU
+   --   0

IC ÇEŞME MARİNA TÜRKİYE'NİN GURURU OLDU

DUNYANIN EN ÜSTÜN TASARIMLI MARİNASI TÜRKİYE'DEN İLK DEFA ÇIKTI

 

Dünya Denizyolu Taşımacılığı Altyapısı Birliği'ne (PIANC) bağlı Rekreasyonal Denizcilik Komisyonu, Çeşme Marina'yı 2014 PIANC Marina Üstün Tasarım JackNichol Ödülü'ne layık görüldü.

Böylelikle Türkiye'den ilk defa bir marina Dünya Denizyolu Taşımacılığı Altyapısı Birliği'nden ödül almış oldu.

IC İÇTAŞ İNŞAAT tarafından inşa edilen ve Doğu Akdeniz'in en önemli yat limanlarından birisi olan Çeşme Marina aldığı ödüllere bir yenisini ekledi. Dünya Denizyolu Taşımacılığı Altyapısı Birliği'ne (PIANC) bağlı Rekreasyonal Denizcilik Komisyonu oybirliğiyle Çeşme Marina'yı fonksiyonel, estetik ve çevresel değerlendirme kriterleri bakımından en iyi marina seçti. 

Daha önce “En İyi Mimarlık Projesi”, “En İyi Marina”, “En İyi Turizm Yatırımı” gibi ödülleri kazanan Çeşme Marina, PIANC ödülünü alırken çok önemli ve ödüllü JachthavenBruinisse (Hollanda), Marstrand (İsveç) Porto Montenegro (Karadağ) marinalarını geride bıraktı.

Marinaların planlanma ve tasarım, çevreyle uyum, fonksiyon ve estetik özellikleriyle değerlendirildiği PIANC Marina Üstün Tasarım ödülü kapsamında Çeşme Marina, sunduğu hizmetler ve yönetimdeki detaylara verdiği önemle rakipleri arasında ön plana çıktı. Denizde 400, karada ise 100 tekne kapasitesine sahip olan ve uzunluğu 6 metreden 60 metreye uzanan süper yatlara kadar hizmet verebilen Çeşme Marina fonksiyonellik, estetik ve çevresel sürdürülebilirlik kriterleri açısından en iyi tesis olarak seçildi.

IC İÇTAŞ İNŞAAT, PIANC Marina Üstün Tasarım JackNichol Ödülü'nü 31 Mayıs 2014'te San Francisco'da düzenlenecek olan 33. PIANC Kongresi'nde Dr. ElioCiralli'den (2014 PIANC AGA Rekreasyonal Denizcilik Komisyonu Başkanı) teslim alacak. İstanbul'da 2-3-4 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirilecek ICOMIA Dünya Marinalar Konferansı kapsamında da ayrıca bir ödül töreni düzenlenecek.


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)