İMAM HATİP LİSESİ'NDE AŞURE GÜNÜ - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon İMAM HATİP LİSESİ'NDE AŞURE GÜNÜ
+   --   0

İMAM HATİP LİSESİ'NDE AŞURE GÜNÜ

 

Çeşme İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen aşure gününe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç, okul müdürleri, öğretmenler ve ilçede göreve yeni başlayan Müftü Zekeriya Bülbül ile hayırseverler katıldı.

Çeşme İmam Hatip Lisesi Müdür Vekili Gül Eroğul'un ev sahipliğinde düzenlenen aşure gününde bir konuşma gerçekleştiren Çeşme Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç, kültürümüzde yer alan değerlere sahip çıkmak adına bu anlamlı günde bir araya geldiklerinin belirterek, “ Bugün İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen aşure gününde bir araya geliyoruz. Aşrelerimizi hem duygusal anlamda hem de manevi olarak tadacağız. Geçtiğimiz Cumartesi bir başka derneğimizin de düzenlediği aşure günü vardı ama eğitim kursunuz olduğu için oraya katılamadım. O arkadaşlarımızdan da çok özür diliyorum. Çeşme olarak keşke hepimiz bu tip ortak organizasyonlarda buluşabilsek. Birlik ve beraberliğe, bir bütün olmaya ihtiyacımız olduğu bu günlerde hepimiz bir olmalıyız, bütün olmalıyız” dedi.

 

Çeşme İmam Hatip Lisesi Müdür Vekili Gül Eroğul ise hayırseverlerin ve okul yöneticilerinin katkıları ile bu etkinliği düzenlediklerini söyleyerek, “ Aşure, içine manevi duyguların katıldığı bir yemek. Aşure ayı aynı zamanda birlik ve beraberlik ayı. Aşure kardeşliğin ve dayanışmanın en güzel yemeği. Aynı zamanda aşure yalnız başına yenmeyen, paylaşılması gereken bir yemek olduğunu hepimiz biliyoruz. Bugünde aşuremizi hep beraber yiteceğiz” diye konuştu.

 

Eroğul, okul olarak sosyal projelerde etkin olarak yer alamaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

 

SADAKA CEBİNİZDEKİ BOZUK PARA DEĞİLDİR

Çeşme'de göreve yeni başlayan müftü Zekeriya Bülbül ise ilçede göreve üç gün önce göreve başladığını dile getirerek, “Köln Başkonsolosluğunda Din Hizmetleri Ateşesi olarak görev yaparken buradan Hamburg'a tayin edildim. 17 Kasım itibarı ile de Çeşme'de görev yapmaya başladım. Bugün de bir Aşure günü vesilesi ile hep bir aradayız. Hepimiz bir arada bulunarak bu güzel tadı koruyabiliriz. Kitaplarımız baktığımızda aşure'nin bir tatlı değil, ibadet unsuru içerdiğini görebiliriz. Bizler en büyük hatalarımızdan birini de Ramazan ayında yapıyoruz. Gün boyunca oruç tutan bizler, açın halinden anlamaya yönlendirilen bizler akşam iftar sofralarımızı bir ziyafet sofrası haline getiriyoruz. Bunu yapmamamız gerekiyor. Önümüze konulan her nimeti bize Allah verir ve o nimeti paylaşmamızı ister. Bunu unutmayalım. İnsanın, insana gülümsemesi bir sadakadır. Sadaka denince de aklınıza cebinizdeki bozuk para gelmesin. Bir aşure bizi bir araya getirdiyse, o bir araya gelmenin nedenlerine Allah değer veriyor. Bu çatı altında sizlerle tanıştığım için de mutluluk duyuyorum. Allah bizi bu beldeye hayır eylesin” şeklinde konuştu.  


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler


 Konu Başlığı Tarih Okunma
 ÇEŞME İMAM HATİP LİSESİ'NDE İFTAR YEMEĞİ 23.7.2014 655
 ÇEŞME İMAM HATİP LİSESİ'NDEN KONFERANS 10.12.2013 1187