"Barış, kadının kendisidir" - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon "Barış, kadının kendisidir"
+   --   0

"Barış, kadının kendisidir"

CHP Çeşme Kadın Kolları Başkanı Gülseli Karakurt Saatli, "Barış, kadının kendisidir. Ortak geleceğimizin korunması, toplumsal barışın sağlanabilmesi için her türlü şiddete karşı imza kampanyası başlatıyoruz" dedi.

 

1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle CHP İlçe Örgütü'nde bir basın toplantısı düzenleyen Kadın Kolları Başkanı Gülseli Karakurt Saatli, “Biz kadınlar, 'Yurtta barış, Dünyada barış' diyoruz. Barış, kadının kendisidir zaten. Ortak geleceğimizin korunması, toplumsal barışın sağlanabilmesi için her türlü şiddete karşı geliyoruz. Bunu için de bir imza kampanyası başlatıyoruz. Tüm yurttaşlarımızı da bu kampanyaya katılmaya çağırıyoruz. Biz kadınlar, şimdi, hemen barış diyoruz. Evde, sokakta, yurtta, dünyada gerçek bir barış istiyoruz. İyi biliyoruz ki, gerçek barış birbirimize inanarak, her türlü ayrımcılığa karşı koyarak, değerlerimizi, emeğimizi sömürenlere karşı birlikte baş kaldırarak ve geleceğe güçlü bir inançla sahip çıkarak, sevgi ve güven ile yapılır. Onun için biz, herkese zeytin dalımızı uzatıyoruz. Güvercinlerimizi uçuruyoruz" şeklinde konuştu.

 

Basın toplantısında, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan'ın yayınladığı yazılı açıklamayı da okuyan Saatli, "7 Haziran seçimlerinden sonra yaşadıklarımız, kandan, acıdan, nefretten beslenenleri bir kez daha gözler önüne serdi. Sahte barış güvercinlerinin taşıdığı düşünülen zeytin dalının, aslında kamufle edilmiş bir kitle imha silahı olduğu, bugün tüm çıplaklığıyla ortaya çıktı. 'Baldıran zehiri içmeyi' göze alan, 'kefenini giyerek' siyasete soyunanlar, bu süreçte birden bire Anayasa'yı 'bekleme odasına' alarak ve barışı bir başka bahara bırakarak güvercinlikten şahinliğe terfi eden yeni bir kimlikle sahnede yerini aldı. Bu kimlikte, kendisini mevcut siyasal sistem hiçbir yasa ve etik değere bağlı görmeyenler, ne yazık ki şehit cenazelerini de siyasal bir gösteriye çevirmekte sakınca görmediler" diye konuştu.

 

Barış ve huzur isteyen herkesi ortak değerleri öne çıkararak hareket etmeye ve güçleri birleştirmeye davet eden CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Dokuzcan'ın açıklamasında, "Savaşa, teröre, şiddetin her türlüsüne karşı duruşumuzu her koşulda sürdürmeye kararlıyız. Çünkü, insanca bir yaşam ancak barış ortamında mümkün olabilir. Onun için biz CHP'li kadınlar şimdi, hemen barış diyoruz. Ülkeyi yönetemeyenlere, kan ve kindarlık üzerinden siyaset yapanlara, sıkıştıkça kadın bedeni üzerinden gündem yaratanlara karşı sevgi ve saygıyı, huzuru ve güveni örgütleyecek, insanca bir yaşamın umutlarını filizlendirecek bir güce ihtiyaç var. Bu gücün, yaşadığımız topraklarda doğanın ve yaşamın yaratıcı gücü olan kadınlardan geleceğinin bilincindeyiz. Ve biz çok iyi biliyoruz ki, barışı; savaş için diretenler değil, barış için direnenler yapacak" denildi. 

 

Basın açıklamasının ardından CHP Kadın Kolları Başkanı Gülseli Karakurt Saatli, ilk imzayı atarak imza kampanyasını başlattı.


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler

Benzer haber Bulunamadı.