"İzmir'in hanımları" Zeki Müren için söyleyecek - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon "İzmir'in hanımları" Zeki Müren için söyleyecek
+   --   0

"İzmir'in hanımları" Zeki Müren için söyleyecek

 

 

 

"İzmir'in hanımları", Zeki Müren Biyografik Konseri ile Alaçatı Amfi Tiyatro'da Zeki Müren hayranları ile bulıuşacak.

 

23 Ağustos Çarşamba günü, saat 21.00'de gerçekleştirilecek olan konserde, Zeki Müren'in hayatı anlatılırken, unutulmaz eserleri de seslendirilecek. 

 

2012 yılında, Türk Müziği yorumcusu ve eğitmeni Ümit Bulut'un sanat yönetmenliğinde, yetenekli, sosyal sorumluluk duygusu gelişmiş 35 kadının katılımıyla, "İzmir'in Hanımları" adlı bir grup oluşturulmuştu.,Bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu yirminin üzerinde farklı  konser projesiyle binlerce sanatseverle buluşan "İzmir'in Hanımları", önemli sosyal sorumluluk projeleriyle, toplumsal farkındalığın artmasına da katkıda bulundular.

 

Milyonların gönlünde yer etmiş büyük ses sanatkarı, bestekar, aktör, şair, ressam Zeki Müren’in, doğumundan vefatına kadar geçen süre zarfı içerisinde gerçekliği teyit edilmiş,,özellikle sanatçı ile yapılan röportajlar ve dönem dönem yayınlanmış yazılar kaynak alınarak, Ümit Bulut tarafından senaryolaştırıldı. Ümit Bulut'un yönetmenliğinde ve Çeşme Belediyesi'nin deteğiyle gerçekleştirilecek "Hayatı ve Eserleriyle Sanat Güneşi Zeki Müren Biyografik Konseri’ ile "İzmir'in Hanımları beşinci kez sanatseverlerle buluşacak.

 

Özel konserde, dar gelirli İzmir’li Ailelerin ilköğretim çağındaki yetenekli çocuklarının katılımlarıyla oluşturulan "İzmir Barış Çocuk Senfoni Orkestrası"na enstruman alımı ve konuyla ilgili toplumsal farkındalığın da arttırılması hedefleniyor.

 

Konserde, gecenin anlatımını Aylin Ersoy gerçekleştirirken, Mutlu Anılar Orkestrası da,  Zeki Müren bestelerine ve sanatçıyla özdeşleşmiş şarkılarda "İzmir'in Hanımları"na eşik edecekler.

 


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler

Benzer haber Bulunamadı.