MHP’den Aşure etkinliği! - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon MHP’den Aşure etkinliği!
+   --   0

MHP’den Aşure etkinliği!

 

MHP Çeşme İlçe Başkanlığı düzenlediği aşure etkinliği ile Kerbela şehitlerini andı.

Hz.Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ile 72 arkadaşının Kerbela'da şehit edilişinin 1378'nci yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma etkinliğinde vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Aşura matemi olarak da anılan Hazreti Hüseyin ile 72 arkadaşının Kerbela’da şehit edilişinin 1378’nci yıldönümü nedeniyle Çeşme’de ‘Kerbela anması’ yapıldı.

Etkinlik öncsi bir açıklama yapan MHP Çeşme İlçe Başkanı Gazi Fildir, “Peygamber Efendimizin göz nuru, torunu şehit oldu. Biz de onun yasını tutuyoruz ve onun yasını her zaman tutacağız. MHP İlçe Başkanlığı olarak Kerbela’yı anmak, hayrını paylaşmak ve aşure ile Çeşme halkının ağzını tatlandırmak adına bu etkinliği gerçekleştirdik.Aş paylaşarak hep  birlikte bir kaba kaşık atmış olduk” diye konuştu.
Kerbela olayının yıl dönümünde birçok vatandaşın şehitleri andığını söyleyen Fildir, “İmam Hüseyin, Peygamber Efendimizin en kıymetli torunuydu, evladıydı. Kerbela’da bugüne kadar yaşanmamış şekilde bir katlediliş oldu. Buna insanlar duygulanıyor ve duygularımızı tüm halkımızla paylaşıyoruz” diyerek  sözlerini tamamladı.

 


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler


 Konu Başlığı Tarih Okunma
 MHP’den Cumhuriyet mesajı 31.10.2017 380
 MHP’den Kamu Kuruluşlarına ziyaret! 28.7.2017 434
 MHP’den Öğretmenler Günü mesajı 26.11.2017 278
 MHP’DEN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ 10.6.2015 853
 MHP’DEN SORU ÖNERGESİ 9.1.2017 517