“Çeşme’de sezon artık daha uzun!” - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon “Çeşme’de sezon artık daha uzun!”
+   --   0

“Çeşme’de sezon artık daha uzun!”

 

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Çeşme'nin artık üç ay sezonu olan bir ilçe olmaktan çıktığını söyledi. 

 

Bayram tatilinin de etkisiyle yüzde yüz doluluğa ulaşan ve 1 milyonun üzerinde tatilciyi ağırlayan Çeşme’ye bayram süresince her gün daha fazla tatilci geliyor.

 

Çeşmeli turizmciler ve esnafın yüzünü güldüren canlılığın, Çeşme Belediyesi'nin düzenleyeceği etkinliklerle Eylül ve Ekim aylarında da sürmesi bekleniyor. 

 

Kurban Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç,

Çeşme'nin bayramı dolu dolu ve huzurlu geçirdiğini vurgulayarak, "Çeşme'nin bütün otelleri doldu. 9 günlük bayram tatili, bayram şekeri gibi geldi. Çeşme artık üç aylık sezonu olan Çeşme olmaktan çıktı. Bunu da artık iddia ile söyleyebiliyoruz. Konuklarımız, yaz sezonu dışında da Çeşme'yi tercih ediyorlar. Yaz sezonu dışında yaptığımız etkinliklerle Çeşme'yi canlı tutmaya çalışıyoruz. Bayramın hemen arkasından yapacağımız Ildır Festivali ile birlikte, Ekim ayı sonuna kadar etkinliklerimiz devam edecek. Çeşme, turizmdeki yerini hızlı bir şekilde pekiştiriyor. Bu yıl yurt dışından da ciddi miktarda konuklarımız geldi. Çin'den, Hollanda'dan, Almanya'dan ve Japonya'dan gelen konuklarımız var. Yurt dışından gelen konuklarımızın önümüzdeki yıllarda giderek artacağına inanıyoruz" diye konuştu. 

 

Çeşme Belediyesi'nin "9 Durak 9 Deneyim" projesi kapsamında Ekim ayının sonuna kadar düzenlenecek olan etkinlikler şunlar; 25-26 Ağustos'ta, 7. Ildır Kültür ve Sanat Festivali, 1-12 Eylül tarihleri arasında 4. Uluslararası Klasik Müzik Akademisi, 22-23 Eylül'de 4. Ovacık Tarım ve Sakız Koyunu Şenliği, 6-7 Ekim'de 5. Germiyan Festivali, 20-21 Ekim'de 4. Aşk Festivali ve 3-4 Kasım'da da Gran Fondo Çeşme Bisiklet Yarışları.

 


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler


 Konu Başlığı Tarih Okunma
 “Çeşme’de yaşayan 39 bin insanın menfaatine bakarım” 26.10.2017 795