ÇEŞME'DE SUALTI GÖRÜNTÜLEME TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon ÇEŞME'DE SUALTI GÖRÜNTÜLEME TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI
+   --   0

ÇEŞME'DE SUALTI GÖRÜNTÜLEME TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI

 

Çeşme Belediyesi ile Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilecek 15. TSSF Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası başladı.

 

Şampiyona ile ilgili bir açıklama yapan TSSF Sualtı Görüntüleme Kurul Başkanı Soner Yarkın, etkinliğin TSSF 2012 Faaliyet Programı içerisinde yer aldığını belirterek,” Çeşme'de gerçekleştireceğimiz Türkiye Şampiyonası'nda dereceye giren arkadaşlarımız Fotoğraf ve Video Milli Takımını temsil edecekler. TSSF olarak her yıl gerçekleştirdiğimiz yarışmalar süresince en yüksek puanı toplayan iki sporcu Dünya Sualtı Federasyonu (CMAS) tarafından düzenlenen ve iki yılda bir gerçekleştirilen Dünya Şampiyonasına katılacaklar” dedi.

 

Şampiyonanın Çeşme'de ilk kez gerçekleştirileceğine vurgu yapan Soner Yarkın,” Şampiyonada 'Fotoğraf' kategorisi 5 branştan oluşuyor. Bunlar,'Balık', 'Geniş Açı', 'Modelli Geniş Açı',' Makro' ve 'Konulu Makro Çekim'lerden oluşuyor. Değerlendirme sonunda her kategoride 10 fotoğraf finale taşınıyor. Fotoğrafta 7, Video'da 5 kişilik jüri dereceye girenleri belirliyor. Çeşme'de gerçekleştirilecek şampiyonada 22 kulüp dereceye girmek için mücadele verecek. İki bölgede gerçekleştirilecek şampiyonada dört büyük dalış teknesi 50 yarışmacı ve yüzden fazla dalıcı katılacak. Türkiye Şampiyonası'ndan birinci çıkan sporcularımız 2013 yılında Küba'da gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecekler. Çeşme'de düzenlenen yarışmanın sonuçları ise Çeşme Kalesi'nde 19.30'dan itibaren açıklanacak” diye sözlerini tamamladı.


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)