“Huzur Toplantısı” Çeşme’de yapıldı - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon “Huzur Toplantısı” Çeşme’de yapıldı
+   --   0

“Huzur Toplantısı” Çeşme’de yapıldı

Çeşme İlçe Emniyet Müdürlüğü huzur ve asayiş toplantısını Çakabey Kültür Merkezi’nde düzenledi.

Vatandaşların okul müdürlerinin ve muhtarların sorunlarının dinlendiği toplantıya Çeşme Polis Merkezi Amir Vekili Komiser Yardımcısı Bekir Uysal, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Muşlu, İlçelerden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı H. İbrahim Karazeybek, Trafik Tescil ve Denetleme Büro A.V. Komiser Yardımcısı İbrahim Önyürük katıldı.

İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Muşlu şu konulara değindi:

“Burada halkımızla biraya gelip onlarla bütünleşip, bizim göremediğimiz, ulaşmadığımız noktalardan bilgi gelebilmesi ve toplumun desteğini alabilmek adına yaptığımız toplantılardan bir tanesinde daha birlikteyiz. Halkımızın katılım konusunda teveccüh göstermediğini görüyoruz.

Yanmayan sokak lambaları; Bu konu bizim içinde etrafı görebilmemiz açısından önemli. Bu konuda gerekli yazışmaları yaptık, hatta ekiplerimiz tespit ettiler sizinle yapılan toplantılardan sonra. İnşallah bu sorunu zamanla aşacağız. Konuyu daha önce değişik ortamlarda da paylaştık.

Okullarımız; İlçemizde Alaçatı'yı da dahil ettiğimiz zaman 20'ye yakın okulumuz var. Ve bu okullarımızda sabah, öğlen ve akşam olmak üzere üç vardiya olduğunu düşünürsek Bizim de bu ekip sayımızla bu okulların tamamına yetişmemiz fiziksel olarak mümkün değil. Ancak Biz özellikle merkezi bölgelerde olan okulları göz önünde bulundurarak gerek trafik gerek asayiş olarak gerekli tedbirleri alıyoruz oralarda. Birde bazen anlık görevlendirmeler yapılabiliyor ekiplerimiz için başka bölgelerde. Yaptığımız planlarda değişiklikler olabiliyor. Tabii gönül ister ki daha fazla zaman ayırabilelim ama bazen bu mümkün olamayabiliyor.”

İlçelerden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı H. İbrahim Karazeybek, toplantının amacının isminden de anlaşıldığı gibi huzur toplantısı olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

Mobese kamera çalışması

 “ Bu İzmir'de ve İlçelerinde yapılmaktadır aylık rutin olarak. Aylık olunca da istediğimiz kalabalığı da bulamıyoruz.  Çeşme'de bir mobese çalışması başlattık. Şu anda ihale aşmasında. İl Özel İdaresi tarafından yapılacak bir çalışma. Bir miktar kaynak bulunuyor şu anda. O kaynak üzerinden özellikle kablo yer altı fiber optik diye tabir ettiğimiz yaklaşık 1800 m civarı yine bazı kanallardan geçmek kaydıyla 3000 m kadar bir alana mobesse kablosu döşemesi işlemi başlayacak. Bunun tabi ihale süresi biraz uzun sürebilir. Yaza kadar bitirmeyi planlıyoruz. Bu bahsettiğim alan Çeşme Merkez Bölgesini kapsıyor. Tansaş kavşağı dediğimiz bir alan var oradan Çakabey kavşağı değimiz yerden Eski Hükümet Konağına iniyoruz İnkilap Caddesinin girişinde kalıyoruz.”


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler

Benzer haber Bulunamadı.