ÇEŞME DEVLET HASTANESİ GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ, HASTANEMİZE 12 ADET SEDYE TİPİ YATAK BAĞIŞLADI - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon ÇEŞME DEVLET HASTANESİ GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ, HASTANEMİZE 12 ADET SEDYE TİPİ YATAK BAĞIŞLADI
+   --   0

ÇEŞME DEVLET HASTANESİ GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ, HASTANEMİZE 12 ADET SEDYE TİPİ YATAK BAĞIŞLADI

 

Acildeki medikal yataklar ise, Çeşme'de yatalak durumda olan ihtiyaç sahibi hastaların hizmetine sunuldu..

 

Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi acil servisine yerleştirilen yeni sedyeler için Başhekim Op. Dr. Adıgüzel Demirel, basına açoklama yaptı. Adıgüzel şöyle konuştu; ''Bilindiği gibi mevcut hastanemiz D sınıfı bir hastane. Hastalarımıza daha iyi hizmet verebilmek için şartlarımızı daha da iyileştirip C sınıfı olma gayretindeyiz. Bunun için, örneğin, acil servisimizdeki yatakların sedye tipi olması gerekiyor. Her zaman bağışları ile bizi destekleyen Çeşme Alper Çizgenakat Hastanesi Gönüllüleri Derneğimiz, hastanemize, 12 adet sedye tipi yatak almıştır, biz de bunları hemen acil servisimizde hastalarımızın hizmetine sunduk.

Bugün burada bir önemli hizmet daha yapıyoruz. Biliyorsunuz Sağlık Bakanlığımız, evde bakım ve sağlık hizmetlerine öncelik veriyor. Sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında, hizmetler hastaların ayağına gidiyor, Devlet herkes için var, ihtiyaçlarda hep yanınızdayız. Acil servisimizin yenilenmesi ile boşa çıkan medikal yataklarımızı, Çeşme'de yatalak durumda olan hastalarımızın hizmetine sunalım istedik. Kaymakamlığımız ve Grup Başkanlığımız ile yaptığımız çalışma sonucu, ihtiyaç sahiplerine yatakları teslim edeceğiz. Hastalarınızın ve sizlerin hep yanınızdayız bunu ifade etmek isterim.”

Daha sonra söz alan Çeşme Kaymakamı İnci Sezer Becel, “İlçemizde yeni göreve başlayan Başhekimimize görevinde başarılar diliyorum. Doktorluk , hemşirelik, ebelik , büyük sorumluluklar da gerektiren zor görevlerdendir. Kendisine kolaylıklar diliyorum. Sağlıkta çok önemli değişiklikler olduğu gerçektir, daha da iyi olması için çalışacağız. Yurt dışından hastalar ülkemizde tedavi olmak için geliyorlar, eskiden yurt dışına gidilirdi.Sizlere en iyi hizmeti verebilmek için çalışmalar devam edecektir. Güzel bir derneğimiz var, her zaman katkı koyuyorlar, kendilerine teşekkür ederiz. Çeşme'ye yakışacak yeni bir hastanenin yapılmasını önemsiyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni hastanenin temel atma haberini vermek, Çeşme için önemli bir hediye ve müjde olacaktır. Çalışmalarınızdan ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim'' dedi.

Başhekim Demirel de, katkılarından dolayı Kaymakam ve tüm hastane çalışanlarına, mesai arkadaşlarına teşekkür etti.

Medikal yataklar, ihtiyaç sahibi hastaların yakınlarına teslim edildi.

Yetkililer, konuyu özellikle, basın yolu ile de duyurup, ihtiyaç sahibi kişilere ulaşmak istediklerini belirttiler. Yatalak hastası olan kişilerin her türlü sağlık yardımı ve yatak desteği için Kaymakamlığa, Hastaneye müracaat etmeleri yeterli olacaktır.


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)