İZMİR'DE ' 1000 FEET'TEN TÜRKİYE' FOTOĞRAF SERGİSİ - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon İZMİR'DE ' 1000 FEET'TEN TÜRKİYE' FOTOĞRAF SERGİSİ
+   --   0

İZMİR'DE ' 1000 FEET'TEN TÜRKİYE' FOTOĞRAF SERGİSİ

Fotoğraf sanatçısı Alp Alper'in' 1000Feet'tenTürkiye' isimli fotoğraf sergisi 10 Eylül tarihinde İzmir Fransız KültürMerkezi'nde başlıyor.

Şuana kadar birçok önemli projeye imza attığını belirten Alper,” Bu sergiyi İzmir'e taşımanın haklı gururunu yaşıyorum. Şuana kadar birçok seyahat dergisinde yaptığım çalışmalar yayınlandı. Sergiyi ziyaret edenler çok farklı bir açıdan değişik Türkiye manzaraları görecekler. Ayrıca bugüne kadar çıkardığım üçkitabı da inceleme fırsatı bulacaklar. Tüm İzmirlileri bu sergiye davet ediyorum” dedi.

 

ALP ALPER KİMDİR?

 1965 yılında Ankara'da doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite öğrenimini bu kentte tamamladı. 1992'de Türk Hava Yolları'nda Flight Dispatcher olarak çalışma hayatına başladı. Bu dönemde, okul yıllarında başlamış bulunan fotoğraf sanatı tutkusunu da geliştirmeye koyuldu. “Doğal bir fotoğraf stüdyosu” olarak nitelendirdiği İstanbul'da, bu tutkusunu uluslararası temellere oturtarak sürdürüp geliştirdi. 

Türkiye'yi sarsan büyük 1999 depreminden sonar bir ekip kurdu ve kendisini 'Alp Alper' olarak dünyaya tanıtan, “1000 feet'ten Türkiye” adını verdiği büyük serüvene atıldı. 2000 yılı sonunda Türk Hava Yolları'ndaki vazifesinin bir aşaması olarak Atina Müdürlüğünde istasyon görevine atandı. Bu göreviyle beraber Türkiye projesine de devam etti.

Çalışmaları esnasında Atina, Warşova, Cape Town, San Paulo, Berlin, London, Pekin, Disburg, Tolousse, Aussıllon, Paris ve New York'ta “1000 feet'ten Türkiye” Fotoğraf sergileri açtı.

Türkiye'de Gezi-Traveler, Gurme, Ulusoy Traveler gibi dergilerle çalışan fotoğraf sanatçısı Alp Alper, 1999 yılından itibaren sadece Yunanistan'da Cosmos Travel ve  National Geographic, ardından da  Türkiye've Polonya National Geographic  dergilerinde çalışmalarını göstermeye başladı.

Sanatçı halen Türkiye ile ilgili dört fotoğraf projesi ve iki belgesel projesini ekibiyle birlikte sürdürmektedir..

Sanatçının bugüne kadar “1000 feet'ten Türkiye”, “Bir Düş Uçuşu Türkiye”, 4 mevsim İstanbul adlı üç Fotoğraf kitabı bulunuyor.

 Görevi gereği halen Güney Afrika'da yaşamakta olan Alp Alper, fotoğraf tutkusu dışında Paragliding ve  Scuda Diving yapıyor. Tarih ve arkeoloji de Alp Alper'in özel ilgi alanındaki önemli satırbaşları.


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler

Benzer haber Bulunamadı.