Eski Çeşme Belediye Başkanı'na ait arsada sözleşme yaparak villa inşaatını yapan müteahhit Ayhan Yüksel iddia etti: - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Eski Çeşme Belediye Başkanı'na ait arsada sözleşme yaparak villa inşaatını yapan müteahhit Ayhan Yüksel iddia etti:
+   --   0

Eski Çeşme Belediye Başkanı'na ait arsada sözleşme yaparak villa inşaatını yapan müteahhit Ayhan Yüksel iddia etti:

“NURİ ERTAN, SÖZLEŞME GEREKLERİNİ YERİNE GETİRMİYOR”

 

Çeşme'de Nuri Ertan'a ait Çeşme Sakarya Mahallesi'ndeki 3 parsellik arsada gerekli sözleşmeyi de yaparak 6 adet villa inşaatına başlayan Müteahhit Ayhan Yüksel, Ertan'ın sözleşmenin gereklerine uymayarak, 2 villanın tapusu kendisine vermediğini iddia etti. 2 Villanın tapusunun kendisine verilmesi için, inşaatı sözleşmede belirtilen seviyeye getirdiğini belirten Yüksel, tapuları verilmediğinden satamadığı villalar yüzünden zor duruma düştüğünü savundu.
Gazetemize konuyla ilgili, resim, sözleşme, vekaletname, sağlık raporu, tapu kayıtları, Nuri Ertan’ın arsayı sözleşmeden sonra kızı Nur Banu Şişmanoğlu’na satmasıyla her ikisine defalarca çekilen ihtarnameleri göndererek haber yapmamızı isteyen Yüksel, konuyu adli makamlara da intikal ettireceğini söyledi. Ayhan Yüksel, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Size de gönderdiğim Sözleşmemize göre inşaatın beton işleri bitince birinci villanın tapusunu, inşaatın kaba işleri bitince de ikinci villanın tapusunu, tamamını bitirip iskânı alınınca da üçüncü villanın tapusunu mal sahibimiz Nuri Ertan bize verecekti. Sözleşmemizde de aynen bu şekilde yazılıdır. Villaların resimlerini gönderdim size. Sizin de gördüğünüz gibi villalarımız bitmeye oldukça yakın durumda. İnşaatın şu anki seviyesine göre mal sahibimizin 2 adet villanın tapusunu sözleşmeye istinaden bize vermesi gerekmektedir. Buna rağmen Nuri Ertan 2 adet villanın tapusunu şimdiye kadar vermiş olması gerekirken vermedi. Bu durum beni ve şirketimi çok zor bir duruma soktu. Ertan bahane olarak da; 'Senin noterden satış vaadi sözleşmesi yaparak, 2 adet villanın iki kişiyle satışı için anlaşmış olman' diyor ki; Bu durum onu ilgilendiren veya bana tapularımı vermesine ne engel, ne de vermemesine bahane değildir. Tamamen art niyetli olarak tapuları vermemek için ortaya attığı bir bahanedir. Tapuları vermemesinden dolayı Çeşme esnafına olan ödemelerimi de yapamadığım için bazı esnaf arkadaşlarımız da Nuri Ertan'ın bu hatalı tavrı yüzünden mağdur olmuşlardır tıpkı benim gibi.”


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)