Çeşme PTT eski Müdürü Suzan Çırağ: - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Çeşme PTT eski Müdürü Suzan Çırağ:
+   --   0

Çeşme PTT eski Müdürü Suzan Çırağ:

“ARKAMDA TERTEMİZ BİR PTT BIRAKIYORUM”

 

PTT eski Müdürü Suzan Çırağ, emekli olması sebebiyle yaptığı açıklamada arkasında tertemiz bir PTT teşkilatı bıraktığını söyledi.

Çeşme'de 19 yıl görev yaptıktan sonra emekli olan Çırağ,” Burada oldukça uzun bir zaman hizmet verdim. Şubat 1994 yılında başladığım görevimi layığı ile yerine getirdiğimi düşünüyorum. Tuhaf bir tesadüf ama görevime başlarken belediye seçimleri vardı, şimdi görevimi bırakırken yine belediye seçimlerine yaklaşıyoruz. Yani görevime seçimlerle başladım, seçimlerle bitirdim diyebiliriz. Görev sürem içerisinde PTT'de en büyük amacımız insanlara yardımcı olmak ve halka hizmet politikası oldu. Ben ve personelim bu amaç doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürdük.Gelen hiçbir müşterimizi geri çevirmedik. Ben 'Yok' kelimesini hiçbir zaman personelimden duymak istemedim. Bizim için 'Yok' kelimesi kabul edilemez oldu. Ben hep masanın arkasında oldum, hiçbir zaman masanın önünde durmadım”dedi.

Çeşme PTT ofisi olarak zihniyetin hizmet olduğunu vurgulayan Suzan Çırağ,” Uzun süren çalışma hayatım boyunca 'Vatandaşa hizmet, insanlığa hizmet' politikası izledim. Bize teşekkür ettikleri zaman yaşadığımız o mutluluk bütün yorgunluğumuzu alıyordu. Çeşmeli müşterilerimizden çok memnun ayrılıyorum” diye konuştu.

 

Göreve başladığı günden itibaren kurumun tesisleri üzerinde çalışmalar yaptığına da vurgu yapan Çırağ, sözlerini şöyle tamamladı:

 

“ Göreve başladığımda önce hizmet binamız ile ilgili çalışma gerçekleştirdim. Bilindiği üzere PTT ile Türk Telekom ayrıldı. Bizim şu anda hizmet verdiğimiz bina o dönemde Türk Telekom'un hizmetindeydi. Yaptığımız çalışmalarla, ciddi mücadele vererek tekrar PTT'ye kazandırdık. Ilıca mahallesinde bulunan kamp tesisimiz 2005 yılında bir vatandaşa kiraya verilmiş. Bu şahıs da sözleşme hükümlerini yerine getiremediği gibi işgalci konumundaydı. Ayrıca 2005 yılında yaşanan deprem'de bina oturulamaz hale geldi. 2013 yılında ise işgal altında bulunan bu binayı mahkeme kararıyla boşaltıp kuruma kazandırdım. Bunlarla uğraşırken ciddi tehditler aldım. Görevimi yalnızca PTT çıkarları için yerine getirdim. Bunun yanı sıra sosyal bir çevrede yaşıyorum. Gitmediğim, katılmadığım etkinlik hemen hemen hiç yok. İnsanlara yardımcı olmak adına çalışmaktan başka bir şey yapmadım. Emekli olduktan sonra da sosyal projelere devam edeceğim.”


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)