Çeşme CHP Başkan Aday Adayı Yüksek Mimar Şehir Plancısı Hakan Dalokay, Babası eski Ankara Belediye Başkanı Mimar Vedat Dalokay anısına düzenlediği - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Çeşme CHP Başkan Aday Adayı Yüksek Mimar Şehir Plancısı Hakan Dalokay, Babası eski Ankara Belediye Başkanı Mimar Vedat Dalokay anısına düzenlediği
+   --   0

Çeşme CHP Başkan Aday Adayı Yüksek Mimar Şehir Plancısı Hakan Dalokay, Babası eski Ankara Belediye Başkanı Mimar Vedat Dalokay anısına düzenlediği

Çeşmeli çocuklarla sulu boya resim yarışması yapıldı

Çeşme CHP Başkan Aday Adayı Yüksek Mimar Şehir Plancısı Hakan Dalokay pazar günü Çeşme Marina'da babası eski Ankara Belediye Başkanı Mimar Vedat Dalokay anısına 03-15 yaş arasındaki Çeşmeli çocuklara “Hayalinizdeki Çeşme'yi Çizmek Sizden Sulu Boya ve Altınlar Bizden” temalı bir sulu boya resim yarışması düzenledi.

Hakan Dalokay çocukların yarışırken eğlenmesi için öyle güzel bir ortam hazırlamıştı ki hepimiz keşke çocuk olsak demekten kendimizi alamadık.

Engelli çocuklar olmak üzere toplam 4 grup altında yapılan yarışmaya 600 çocuk ve ailesikatıldığı için yarışma 2 tur olarak yapılmak zorunda kaldı.

Müzikler eşliğinde, boyaların ve resim kâğıtlarının Hakan Dalokay tarafından verildiği yarışmada çocuklar, yarışmadan çok resim yapma şenliğine gelmiş gibi eğlenerek yarıştılar...

Her çocuğa madalya takıldı, oyuncaklar ve Vedat Dalokay'ın çocuklar için yazmış olduğu Kolo öykü kitabı hediye edildi ve 40 öğrenciye altın takılarak eğitimine katkıda bulunuldu.

Jüri üyeleri tüm resimleri tek tek inceledi ve seçim yapmakta oldukça zorlandı. Çeşme'nin çocuklarının hayal güçleri ve yetenekleri herkesi şaşırtmıştı!

Hakan Dalokay tarafından ödülleri ve altınlarıyakalarına takılırken bir resim yarışmasından çok bir bayram havası vardı.

Hakan Dalokay derece alamamış olsa da tüm resimlerin çok değerli olduğunu belirtip ilerleyen günlerde resimleri sergileyeceklerini söyledi.

Hakan Dalokay pazar günü babası mimar Vedat Dalokay anısına düzenlemiş olduğu yarışmada bizlere, Çeşme'ye önem verdiği kadar çocuklara ve sanata da önem veren bir başkan adayı olduğunu da gösterdi.

Ne mutlu sana Çeşme!


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)