Çeşme Devlet Hastanesi eski Başhekimi Adıgüzel Demirel: - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Çeşme Devlet Hastanesi eski Başhekimi Adıgüzel Demirel:
+   --   0

Çeşme Devlet Hastanesi eski Başhekimi Adıgüzel Demirel:

“KALBİM ÇEŞME'DE KALARAK AYRILIYORUM”

 

Urla Devlet Hastanesine tayini çıkan Çeşme Devlet Hastanesi eski Başhekimi Adıgüzel Demirel,” Kalbimin bir parçasını Çeşme'de bırakıp ayrılıyorum” dedi.

 

Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi personelinin organize ettiği veda yemeğine Kaymakam İnci Sezer Becel, Çeşme Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş ve hastane personeli katıldı.

 

Çeşme Kaymakamı İnci Sezer Becel, memuriyetin güzel taraflarından birisinin de tayini çıkan birisinin ziyaret ettiğiniz bölgede bir tanıdık dostla karşılaşmak olduğunu belirterek,” Ben bulunduğum birkaç ortamda bu konuyu dile getirmişimdir. Malum olduğu üzere zaman zaman veda konuşması yapmamız söz konusu oluyor. Bazen ayrılan biz oluyoruz, bazen uğurlayan biz oluyoruz.Yaptığımız konuşmalar arasında en zor olanı veda konuşmaları olmuştur. Hele ki; tayin olan insanla bir diyalog kurmuşsanız, bir arkadaşlık kurmuşsanız o sevdiğiniz, diyalog kurduğunuz arkadaşınızı göndermek daha da fazla zorlaşıyor. Baş hekimimiz bir yılı aşkın süredir Çeşme'de görev yapıyor. Zaman çok çabuk geçiyor ama biz o bir yılı çok daha uzun süreli yaşadık. Kendisi ile çok güzel bir arkadaşlık ortamımız oldu. Bu süreçte bir kardeş kazandığımızı hissediyorum.Kendisinin yolu açık olsun diyorum. Sayın Demirel'in gittiği her yerde başarılı olacağına yürekten inanıyorum.Memuriyetin zorlukları olduğu gibi güzellikleride var. Zorluklar arasında bir yere gidip sıfır dan başlıyorsunuz ve çevre edinmek, dost, arkadaş kazanmak için çaba göstermemiz gerekiyor.   Tam ortamı yakalıyorsunuz, yeni bir yere gidip yeniden hiç bilmediğimiz bir ortama  alışmamız gerekiyor. Sayın Adıgüzel Demirel,  Urla' ya gidiyor ve orayı biliyor.O yüzden kendisini şanslı olarak görüyorum. Bu olayı birde güzel tarafından görmek lazım.  Bir süre sonra bakıyorsunuz Türkiye'nin ülkenin  bir çok bölgesinde kapısını çalabileceğimiz, telefonla arayabileceğimiz birçok dost kazanmışsınız, arkadaş kazanmışsınız.Bana göre memuriyetin belkide en büyük zenginliği bu olsa gerek. Parayla sahip olunamayacak bu duyguyu  devletinbize yaşatmış olduğu bir güzellik olarak düşünüyorum.Hepinizin huzurunda yolu açık olsun.Ben kendi adıma çok mutlu oldum, onur duydum. Sayın Demirel'in başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Adıgüzel Demirel ise ayrılıkların üzücü olduğuna vurgu yaparak,”

 Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi benim çalıştığım 5. veya 6. hastanem.  İdareci olarak da daha büyük hastanelerde çalıştığımda oldu. Bozyaka Eğitim Araştırma Hastanesi'nde,  Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi görev yaptığım bazı hastaneler.  Çeşmeye gelirken, ihtiyaç olduğu için hiç düşünmeden geldik ve görevimize başladık.  Ayrıyeten bizde şu anlayış vardır; göreve talip olunmaz, görev  verilir ve yapılır. Çeşme'ye geldiğimizde hakikatten küçük bir hastane ile karşılaştım. 'Ya ben burada ne yaparım, ne ederim?' diye düşünürken, elimizden geldiği kadar bu koşullarda  hizmet etmeye çalıştık.inşallah başarılı olmuşuzdur. Daha tabi çok yapılacak şey var ama bu yaptıklarımız ve yapılanların yanında, en güzeli sizleri tanımak oldu.Bu hastanede herkes,  personel olarak aile ortamı içinde çalıştı. Evinin işini bırakıp, hasta peşinde koştuklarını ve bunu sadece hizmet için yaptıklarını gördüm.

Başhekim  olunca veya idareci olunca  ilçenin önde gelen Sayın Baş Savcım olsun, Sayın Kaymakamım olsun,  onlarla çok güzel bir uyum içerisindeydik ki; abi kardeş gibiydik. Kendileri, görmediğim zaman özlediğim insanlardı.Bu benim için hepimizin dost olduğunun anlamını taşıyor. Tabii bazı görevler biz istesek te istemesek te veriliyor. Akşam eve dönerken bana bir telefon geldi; Yarın gelip istifanı veriyorsun' dediler.Büyükler böyle takdir etmişse iyi bir yer vardır, yada yapamamışızdır. Ertesi günise 'Urla'ya gideceksin,  yeni hastane yapılıyor. Yeni hastaneye taşınılıyor,  orayı toparlayacak birine ihtiyacımız var ' dediler. Bizde tamam dedik ve gittik.Kaymakam  hanımın dediği gibi memuriyetin bazı güzel yanları da var! Geldik burada sizleri tanıdık, şimdi de gidiyoruz. İnşallah oradada güzel işler yapabiliriz. Mühim olan makan, mevki değil, güzel insanların kalbinde biryere inebilmek.inşallah bunu başarmışızdır. Çeşme içinde elimizden geleni yapmaya çalıştık.Ben Çeşmeliler adına sizlerden helallik diliyorum.Hakkınızı helal edin. Benden sonra gelecek arkadaş inşallah benden daha iyi birisi olsun. İnşallah Çeşme için bir kazanç olur” diye konuştu.

 

Çeşme Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş ise her iki kurumunda birbirleri ile uyum içinde çalıştığını, bunu sağlayan Adıgüzel Demirel ile kısa süre içinde sağladıklarını açıklayarak,” Kaymakam hanımın söylediği şeylere bende aynen katılıyorum.  Başhekim bey ile bir yıl görev yapma şansı bulduk. Sayın Başhekimimizin bizim kurumda başka münasebeti vardı. Kendisi  eniştemiz oluyor. Eşi Urla hakimimizdi. Şimdi İzmir'de görev yapıyor.O nedenle bizim teşkilat olarak Başhekimle başka bir diyaloğumuz oldu. Kendisi hem kendi kurumunda, hem ilçede ki  kurumlar arası diyaloğa önemli katkılarda bulundu. Sıcak kişiliği ile hoşgörülü, gayet yapıcı davranışlarıyla insanlara destek oldu. Ben kurumum adına   kendisine teşekkür etmek istiyorum. Kendisi, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yaptığı soruşturmalarda, Doktor raporları ve diğer birtakım resmi işlerde kolaylıkları bize her zaman gösterdi.

Bu yüzden kendi adıma da;  kurumum adına da kendisine teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun diyorum.   Daha uzun yıllar çalışmak isterdik. Tesellimiz daha uzak bir yere gitmiş olmaması. Allah utandırmasın yeni görevinde de başarılar” diyerek sözlerini tamamladı.


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)