Yaşar Aksoy / KIZIMIN “İZMİR” TABLOSU… - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

Yaşar Aksoy / KIZIMIN “İZMİR” TABLOSU…

   KIZIMIN “İZMİR” TABLOSU…  29.9.2017 Yaşar Aksoy
Yaşar Aksoy
Diğer Yazıları

KIZIMIN “İZMİR” TABLOSU…

    Kızım Ressam Neslihan Karaağaç’ın “İzmir” isimli tablosu, 100x80 boyutlarında tuval üzerine yağlıboya bir çalışmadır. Sanat koleksiyonumda yer alan bu tablo DYO Resim yarışmasına katılmış ve sergilenmeye hak kazanmıştı.
Kavramsal düşüncelerden hareketle modern bir soyut çalışma sonucu İzmir imgesine uzanan tabloyu izlerken, kızımın soyut çalışmalarından oluşan önemli bir sergisi üzerine yazdığım bir izlenim yazısını sunuyorum.
“GÖLGELER SERGİSİ” İZLENİMLERİ (24 Mayıs 2012)
Yaşar Aksoy
Kızım Neslihan Karaağaç’ın İstanbul Beyoğlu “Mısır Apartmanı”nda Yeşim Turanlı tarafından yönetilen “Piartworks Galerisi”nde açılan “Gölgeler” isimli sergisini, sanki 40 yıl öncesinden çiçeği burnunda bir sanat muhabiri coşkusu içinde izledim ve bu yazıyı sunuyorum..
“Mısır Apartmanı”, Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde Galatasaray Lisesi’ni geçtikten sonra az ilerde, Acara Sokağı köşesinde 163 numarada yer alıyor. 1910 yapımı soluk sedef rengi Art Nouveau stiliyle hemen dikkat çeken, her katında dört daire olan dokuz katlı ekabir bir yapı.. Pera’nın simgesi “Sen Antuan Katolik Kilisesi” ile omuz omuza vermişler, tarihe direniyorlar gibi..
İçinden nice romanların akıp geçtiğini hissettiğiniz yapı, güngörmüş bir “Pera yaşayanı” olduğunu size usulca fısıldarken, göğe yükselen katlarına ilgiyle bakıyorsunuz ve “kimbilir kimler” bu apartmanın içinden yüzyıl içinde geçip gitti diye düşünüyorsunuz. 
Hele bina girişinde kapının yan köşesindeki sarı plakette, “Bu binada 1936 yılında İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif vefat etti..” yazısını okuyunca, bu mermer merdivenlerden yüz yıl içinde akıp gidenleri daha da kışkırtıcı duygularla hayal ediyorsunuz.. Mısırlı Abbas Hilmi Paşa’nın 1905’te Trocadoro Tiyatrosu’nu yıktırıp, Ermeni mimar Havsop Aznavuryan’a tam 5 yılda kışlık konak olarak inşa ettirdiği bu İstanbul’un ilk betonarme yaratılarından biri olan binanın sırlarını kim çözmek istemez ki?..
Cumhuriyet’in ilanından sonra kendini Mısır’a sürgün eden sevgili Mehmet Akif’in, 27 Aralık 1936’da son nefesini yine bir Mısır apartmanında verişinin gerisindeki hüznü ve kafanızı kurcalayan nice sisli soruyu hissedebilirseniz, aferin demek gerek size.. Üstelik yine ünlü bir şairimiz ve hayran olduğum başyapıtı “Üç İstanbul”un yaratıcısı Mithat Cemal Kuntay’ın da aynı apartmanda 30 Mart 1956 tarihinde vefat etmesi, bendeniz şairlerin ayak izlerini öpüp koklayan bir “Orhan Veli Tarikatı” üyesini ne kadar ürpertmiştir, herhalde hayal edebilirsiniz?..
MISIR APARTMANI GİZEMİ
Bu apartmanın “karizması”, hele hele daha derinlere indiğinizde yavaş yavaş beliren “gizemi” bu kadarcık değil.. Osmanlı İmparatoru Sultan 5.Reşat’ın torunu Cömert Baykent’in kiracısı Musevi Dişçi Sami Günzberg’in yine bu apartmanın ünlü sakinlerinden olduğunu ekleyelim. Bu sempatik dişçi Sultan 2.Abdülhamit’in, Sultan Vahdettin’in, Mustafa Kemal Paşa’nın ve Celal Bayar’ın da dişçisidir. Mustafa Kemal Paşa’nın defalarca apartmana gelip gittiğini arşivler yazmakta. İsrail Gizli Servisi Mossad’ı kuran Reuven Shiloah’ın, örgütü ilk kez bu apartmanda tasarlayıp çekirdeğini inşa ettiği ve ilk eylemlerini buradan yönettiği de bilinen bir gerçek. Mossad, bu çatı altında kurulmuş. Reuven Efendi’nin daha sonra Ben Gurion ile birlikte İsrail’i kurduklarını biliyoruz.
Apartmanda kimler yaşamamış ki?.. Safiye Ayla, Emel Sayın, Muazzez Abacı, Hüsamettin Cindoruk, ünlü modacı Canan Yaka’nın annesi terzi Mualla, genelev patroniçesi ve vergi rekortmeni Matild Manukyan resmi geçit yapıyorlar, yıllarca bu mermer merdivenleri aşındırmışlar. Gizem yazarı dostumuz Giovanni Scagnamillo, Beyoğlu sırlarını anlattığı kitabında İstanbul’un ünlü vampirlerinin de bu apartmanda yaşadığını fısıldıyor bize. Mısır Apartmanı’nın esrarlarını anlatan 1991 baskılı ünlü kitabın yazarı Ümit Oğuztan’ı bilir misiniz?.. Apartmanı anlatan “Ahlaksızlar” kitabı, mahkeme kararı ile toplatılıp yaktırılmıştır, böylece yakılan kitaplar tarihine ismini yanık harflerle yazdırmıştır..
Mısır Apartmanı bana göre, önce tarihi bağlamında bir çarpıcı simge.. İstanbul Kültür Gezileri için uğranılması gerekli bir nirengi noktası şüphesiz.. Hemen yanındaki Sen Antuan ile birlikte.
SANAT MERKEZİ 
Oysa günümüzde Mısır Apartmanı sanat galerileriyle dolu bir sanat merkezi adeta.. 
Daha doğrusu Hürriyet’in değerli sanat yazarı İhsan Yılmaz dostumuzun deyişiyle Plastik Sanatlar AVM’si sanki.. İçinde sanat safarisi yapabilirsiniz canınız çekti anda.. Merdivenlerinden yukarı çıkıp inenler veya asansör önünde bekleyenler hep sanatın izini takip eden soylu yurttaşlar, genç insanlar, resim galerilerinde bir gizli orkestranın büyüsü içinde kendilerinden geçtiklerini hep sandığım güzel insanlar, üstelik bir çok güzel genç kız, çoğu üniversiteli, yani toptan bir değerlendirmeyle apartmanın her katına yerleşmiş 3-4 galeriyi tutku ile gezen sanat fanatikleri.. 
Ben apartmanda kaç galeri var diye sayamadım, o kadar çok ki, başım döndü.. Her galeride anlamlı seçkin sergiler sıralanmış. Galeri Non ve Galeri Artist çok ilgimi çektiler..
“Galeri Nev”i özellikle uzun gezdim.. Jean-François Rauzier’in büyük boyutlarda kolaj yöntemi ile gerçekleştirdiği fantastik yaklaşımlı tarihi mekan fotoğrafları karşısında şaşırıp kaldım ve çok sempatik galeri yöneticisi Haldun Dostoğlu’nu içtenlikle kutladım.
GÖLGELER SERGİSİ
Gelelim esas uğraşımıza; yani “Gölgeler Sergisi”ne..
Sanat dünyasında seçkin tutumu haklı beğeni kazanan Yeşim Turanlı, Mısır Apartmanı dördüncü kattaki “Pi Artworks Galerisi”ni, birbirinde sevimli genç bayan asistanları ile birlikte yönetmekte. Tophane’de Boğazkesen Caddesi 76 numarada bir ikinci seçkin galerileri daha var. Yeşim Turanlı ve asistanlarının pek titiz, yetkin ve kibar tutumlarını takdir ettim ve 40 yıl öncesinden sanat muhabirliği ile gazeteciliğe başlayan hala aynı ruhu sürdüren bir kişi olarak, kızım Neslihan Karaağaç’ın sergisine gösterdikleri sıcak ilgi sebebiyle onları kutladım..
Sergi girişine benim bir değerlendirme yazımı İngilizcesi ile birlikte asmaları, beni taa yüreğimden vuruverdi.. (0.212.2937103 - www.piartworks.com)
Üç kişiye daha teşekkür borçluyum. Neslihan Karağaç’ın Gölgeler” sergisi haberlerini medya dünyasında ilk olarak kapsamlı bir şekilde veren “Haberhürriyeti” sitemizin kurucusu babainsan İbrahim Irmak’a, “Hürriyet.com.tr”nin orkestra şeflerinden çok sevgili Yücel Arı kardeşime, Sözcü gazetesi Yazı işleri müdürü çok sevgili Neşet Şenizel kardeşime, çok ama çok teşekkür ediyorum. Bu üç kardeşimle de farklı gazetelerde mesai arkadaşlığı yapmış olmanın tadını ve anılarını sımsıcak biçimde yaşatmak büyük bir keyif benim için.. Ne varsa İzmir’den var zaten, yaşasın bizimkiler..
24 Mayıs Perşembe günü açılacak olan sergi için, 22 Mayıs günü ben, kızım, kızımın asistanı İlknur Aytaç ile birlikte evimizden yakındaki atölyemize hareket ettik ve sergi kurma konusunda uzmanlaşmış firmanın titiz bir şekilde tablolarımızı ambalajlaması çalışmalarını izledik. İstiklal Caddesi’ne arabayla girmek yasak olduğu için Beyoğlu Odakule civarında park ettik. İki kişinin zorlukla taşıdığı büyük boyutta ve ağır tabloların çaprazlamasına Beyoğlu’ndan geçirerek, Sen Antuan Kilisesi önünden sergi mekanına taşıyan firma usta elemanlarını Mısır Apartmanının gotik tarzda süslü balkonundan izledik. Sonra saatler süren sergi düzenleme faslı başladı. Milimetrik ölçümlerle her tablonun hangi köşeye konulursa daha beğeni toplayacağı analiz edildikten sonra, tek tek tablolar yerlerine kuruldu, ışık düzeni sağlandı, müzik yayını kontrolü yapıldı ve Mısır Apartmanı zemin katındaki şık kafenin de hakkını vererek eve döndük..
Ertesi günü bir kez daha sergi kontrol edildi.
Nihayet 24 Mayıs günü sergiyi açtık. Kızım Neslihan Karaağaç ile eşinin sanat uğraşı sebebiyle en az onun kadar heyecanlı olan Alp Karaağaç, torunlarım Adilcan ve Kaan, sergi fotoğraflarını çekecek olan baş asistanımız İlknur Aytaç yürek çarpıntılarımızı belli etmeden sergimize gelecek olan sanatsever halkımızı beklemeye başladık. (Ben de nice sergi açtım, nice sergilere katıldım, daima sergi sahibi veya yakını olarak boş sergi salonunda az sonra gelecek sanatseverleri beklerken, nedendir bilinmez, daima elde oltasıyla sahilde balık bekleyen balıkçılara benzetmişimdir ruh halimi..)
SEÇKİN DAVETLİLER
“Galeri Pi Artworks”, sergi açılış saatinde çoktan dolmuştu bile.. Başta Özyeğin Üniversitesi’ni bir sanat mayası üzerinde yükseltmek isteyen değerli aile dostumuz Hüsnü Özyeğin ile gelini İzmirli Edvina (Sponza) Özyeğin olmak üzere sanat, iş, üniversite, medya dünyasının sevilen simaları, kızım Neslihan Karaağaç’ın tabloları buluştu ve beklediğimiz gibi gerçekten içten ve anlamlı bir ilgi ile kuşatıldı. “Gölgeler” başlıklı tabloların kırmızı ile işaretlenmesi sürüp giderken birkaç kez kalp krizi geçirebileceğimi düşünmedim değil. Sonunda kırmızılar bitti ve biz de bittik (!)..
Bir çok sevgili dostumla kucaklaştım. İzmir’in ünlü simgelerinden Şevki Figen üstadımız, İzmir’e bir sinema festivali armağan etmiş olan can dostum Prof.Oğuz Makal, sanat yazılarını Aydınlık gazetesinde her Perşembe zevkle okuduğum kadim dostum Ekrem Kahraman (son haftalarda Sartre ile Camus arasındaki kuramsal çelişkileri ne güzel yazdı, çok çok beğendim), sempatik ressam dostum Ekrem Güneş, can dostlarımız Feyyaz ve Bala Yüzatlı Ailesi, ona hep “Sultan” diye takıldığım dost canlısı meşhur İzmirli Necla Ünsal yönetiminde “İstanbul’daki İzmirliler Gurubu”, Amerika’da yaşayan Milliyet’in simge isimlerinden sevgili dostum Ali Gevgilili’nin kızkardeşi Ayzer Gevgilili, kadim dostum şair Berin Taşan’ın torunu ve Dirimart Galerisi’nin çalışanlarından Doğa kardeşim ve Kadıköy Düş Kitapçısı Serhat Hoşkal ile buluşmak beni göklerde uçuşan bir güvercin kadar mutlu etti. Herkesle bol bol hasret giderdik.
Galerist sahibi Taha Tatlıcı, Ergil Müzesi kurucusu Can Elgiz, Siren Ertan, önemli yurtdışı koleksiyonların sergi takipçileri de kalabalık arasında gözüme çarpanlar arasındaydı. Bu arada Antik A.Ş. sahibi hayran olduğum sanat üretimcisi Turgay Artam ve oğlunun da sergiye gelmesi, onlara Kıbrıs’tan can dostum Nazif Bozatlı’nın selamını iletmem güzel anılar olarak belleğimde kalacak. En önemli gerçeği unutmamak gerek, İstanbul sanat dünyasının simgelerinden Galeri Artist’in yaratıcısı Dağhan Özil’e ve kardeşi Dirimart’ın yaratıcısı Hazar Özil’in de, kızım Neslihan’ın tüm sanat çizgisinde yaptıkları içten ve unutulmaz katkılar sebebiyle sonsuz teşekkür ediyorum.
Bir sergi açılışı böyle akıp gitti. Zeynep Unat başta olmak üzere kızımın yakın arkadaşlarının içinde bulunduğu genç grubun sergi dolayısı ile kızımla nasıl gururlandıklarını izlemek nefis bir izlenim oldu. Taa İzmir’den kalkıp sergiye gelen dostlara da ne kadar teşekkür etsek azdır. Torunlarım Adilcan ve Kaan da, Harry Potter’in arkadaşları havalarındaki karizmaları ile ilgi odaklarından biriydiler.. Damadım Alp Karaağaç’ın akrabaları, hele hepsi birbirinden kibar ve tatlı kız yeğenleri (Kemal ve Bülent Karaağaç’ın kızları) sergimizin değerli konuklarıydı.
Sergi sonrası İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın çatı katındaki şık restorana gittik. Işıl ışıl yanan Haliç’i izledik tepeden. Kalabalık davetliler arasında İlknur, Firuze ve Hazar Özil ile bir köşeye çekilip bol bol sanat konuştuk. İnsanın içi tertemiz pınar sularıyla yıkanıyor sanatla içiçe olunca, gündelik siyasetin çamuru silinip gidiyor.
STALİN VEYA TROÇKİ
Yemeğin sonuna doğru Galeri Nev’in yaratıcısı Haldun Dostoğlu, o pek sevimli üslubu ile pos bıyıklarıma takılıp “Stalinci misiniz?..” diye sempatik bir üslupla beni yoklamaz mı?..
- “Yok hayır.. Tam tersine.. Stalin ile aynı ülke kökenli olmamıza rağmen azılı Troçkist’im!..”, deyince fırladı yerinden beni o tatlı sevimliliği ile kutladı.
İçimden kıs kıs güldüm, bıyıklarımla yine iftihar ettim. Adamcağız bu kez, “Gürcüsünüz galiba?..” diye sorunca da, “Yok canım, tam tersine Ahıska Türkü”yüm!..” deyip köken flamamı göndere çekiverdim.
Velhasıl yemek te güzel anılar bıraktı beleğimde.. Sonra herkese veda edip fırladım yerimden.. Hüseyin Bey’in direksiyonu idaresinde doğru Gümüşsuyu.. Ulusoy terminali.. Servis otosu derken, haydi doğru Alibeyköyü otogarı.. Asker uğurlama törenleri arasında otogardan kalkan Ulusoy otobüsü.. Uyuma ile uyuyamama arasında geçen saatler..
Ve çok değil, 8 saat sonra Çeşme’de evimin önünde otobüsten aşağı atladım..
Ohh.. Derin bir uyku çekmenin tadına doyum olmaz artık..
Uykuda hala “Gölgeler”in arasında gezinip duruyordum..
Yaşa sen, Neslihan (Aksoy) Karaağaç!..
İlkokulda yaptığı nefis çizimleri, resim defterlerini hala özenle sakladığım güzel ruhlu kızım benim..Puan             : 0 / 5 Oy
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5
 
 

Yazarın Tüm Yazıları

Sıra No Yazı Başlık Yazı Tarih Toplam Okunma Görüntüle
1 LAHİT AĞLADI/ Bir ses 28.9.2018 3449
2 BAŞKUMANDANLIK MEYDAN SAVAŞI KABARTMASI 25.9.2018 302
3 SAKARYA MEYDAN SAVAŞI KABARTMA /Koro 21.9.2018 625
4 MOZOLE'YE YÜRÜYÜŞ/ Bir Ses 18.9.2018 273
5 KADINLAR GRUBU/Kadınlar Korosu 14.9.2018 311
6 HEYKELLERİN SESLENİŞİ 7.9.2018 305
7 SESSİZLİĞİN 4.9.2018 527
8 CUMHURİYET KULESİ 31.8.2018 547
9 BARIŞ KULESİ 21.8.2018 442
10 BAYRAM OLSUN 17.8.2018 295
11 MEHMETÇİK KULESİ 17.8.2018 283
12 İSTİKLAL KULESİ 14.8.2018 484
13 SESSİZLİKTEKİ SESLER/Koro 10.8.2018 415
14 ANITKABİR DESTANI ÜZERİNE 7.8.2018 338
15 HÜRRİYET KASİDESİ 3.8.2018 304
16 CUMHURİYET BİLDİRİSİ 27.7.2018 448
17 ATATÜRK KORDONBOYU'NDA 24.7.2018 396
18 İZMİR DESTANI 20.7.2018 536
19 ÇETELER, SÜTÇÜİMAM, KARAYILAN, ŞAHİNBEY 17.7.2018 564
20 SULTANAHMET MİTİNGİ 13.7.2018 385
21 İZMİR AĞLIYOR 10.7.2018 407
22 BAĞIMSIZLIK BİLDİRİSİ 6.7.2018 495
23 KUVAYI MİLLİYE 3.7.2018 498
24 PARANTEZLER 29.6.2018 475
25 GAZİLER 26.6.2018 443
26 ATAM 22.6.2018 455
27 GAZİNİN TELGRAFÇISI 19.6.2018 551
28 GAZİNİN TELGRAFÇISI 15.6.2018 299
29 HÜRRİYET KASİDESİ 12.6.2018 346
30 HÜRRİYET KASİDESİ 8.6.2018 528
31 MUSTAFA KEMAL VE SULTAN GALİYEF 5.6.2018 304
32 HER ŞAFAKTA ÖLENLER 29.5.2018 298
33 HER ŞAFAKTA ÖLENLER 25.5.2018 556
34 DİL DEVRİMİ 22.5.2018 417
35 KUBILAY 18.5.2018 443
36 YENİDEN ATATÜRK 15.5.2018 450
37 GÜLÜMSEYEN ATATÜRK 15.5.2018 323
38 GÜLÜMSEYEN ATATÜRK 11.5.2018 315
39 CUMHURİYET AĞACI 8.5.2018 481
40 YAŞIYORUM KOCATEPE'DE 4.5.2018 345
41 ATATÜRK SORDU 1.5.2018 688
42 KADINLARIMIZ 27.4.2018 390
43 CUMHURİYET BİLDİRİSİ 23.4.2018 467
44 UŞAKİZADE KÖŞKÜ 20.4.2018 455
45 MUSTAFA KEMAL'CE YAŞAMAK 18.4.2018 438
46 MUSTAFA KEMAL İZMİR'DE/10 EYLÜL 13.4.2018 1001
47 İZMİR YANARKEN (13 EYLÜL) 10.4.2018 281
48 BELKAHVE 6.4.2018 559
49 TEĞMEN ALİ RIZA 3.4.2018 443
50 DOKUZ EYLÜL 30.3.2018 610
51 KORDONBOYU 27.3.2018 425
52 ANITLAŞAN İLK ŞEHİTLER 23.3.2018 447
53 MEHMET ÇAVUŞ/MEHMETÇİĞİM 21.3.2018 967
54 GÜRLEYEN SES 16.3.2018 403
55 İZMİR'İN GÖRÜNÜMÜ 13.3.2018 610
56 İZMİRLİ KIZ 9.3.2018 564
57 GECE 6.3.2018 410
58 SABUNCUBELI 2.3.2018 525
59 MANİSA 27.2.2018 486
60 İZMİR'E DOĞRU 23.2.2018 476
61 AKDENİZ'DİR İLERİ/1 EYLÜL 20.2.2018 986
62 ZAFER/30 AĞUSTOS TARİHÇİ DER Kİ 16.2.2018 863
63 ZAFER / 30 AĞUSTOS MUSTAFA KEMAL DER Kİ 13.2.2018 830
64 ZAFER/30 AĞUSTOS MEHMETÇİK DER Kİ 9.2.2018 537
65 MEMLEKET TÜRKÜLERİ/ 29 AĞUSTOS 6.2.2018 599
66 TEPELER DESTANI 2.2.2018 444
67 ADATEPE DESTANI/27 AĞUSTOS 30.1.2018 547
68 ÇEKİLTEPE DESTANI/27 AĞUSTOS 26.1.2018 579
69 TINAZTEPE DESTANI/26 AĞUSTOS 23.1.2018 480
70 TAARRUZ HAZIRLIĞI 19.1.2018 395
71 SAKARYA 16.1.2018 427
72 DENİZLİ MÜFTÜSÜ 12.1.2018 482
73 BOMBACI ALİ ÇAVUŞ 9.1.2018 490
74 POSTLU MESTAN EFE AĞIDI 5.1.2018 415
75 ÇETELER 2.1.2018 288
76 SULTANAHMET MİTİNGİ 29.12.2017 542
77 HASAN TAHSİN'E ARMAĞAN 26.12.2017 405
78 İZMİR AĞLIYOR 22.12.2017 444
79 I. KUVAYI MİLLİYE 19.12.2017 484
80 MERHABA 3.11.2017 667
81 LEUTREC 26.10.2017 585
82 RENOİR 24.10.2017 348
83 15 YIL ÖNCE TABLOLAR DOSTLARLA BULUŞMUŞTU… 20.10.2017 1214
84 PİCASSO 17.10.2017 503
85 CHAGALL 13.10.2017 523
86 UTRİLLO 10.10.2017 406
87 MONA LİSA 6.10.2017 648
88 KIZIMIN BÜYÜK ZAFERİ: ÇANAKKALE SAVAŞI… 3.10.2017 1709
89 KIZIMIN “İZMİR” TABLOSU… 29.9.2017 2253
90 KIZIMIN “ŞAPKALI KIZ” TABLOSU… 26.9.2017 2350
91 Gerçek düşman Emperyalizm.. 22.9.2017 416
92 KIZIMIN “YAĞMUR” TABLOSU 19.9.2017 2866
93 Alt Tabaka yazısı 15.9.2017 425
94 KIZIM NESLİHAN’IN “ALTIN NÜ” TABLOSU… 12.9.2017 2832
95 İlk Kurşun'un anlamı.. 8.9.2017 469
96 TABLOSUNU RET ETTİĞİM RESSAM: “FUAD MENSİ” 5.9.2017 2126
97 EMEKLERİMİZ HELAL OLSUN HASAN TAHSİN’E… 29.8.2017 3771
98 İlk Şehitler 25.8.2017 452
99 YILLARIN SANATÇISI: İHSAN ARMAN 22.8.2017 491
100 Bir Osmanlı yurtseveri 18.8.2017 450
101 BİR ELAZIĞ ARMAĞANI: HASAN TAHSİN TABLOSU… 16.8.2017 4217
102 Maşatlık Mitingi 11.8.2017 701
103 HASAN TAHSİN’E SİLAH VEREN RESSAM: HASRET NURDAĞ… 8.8.2017 2834
104 Hasan Tahsin'in anlamı 4.8.2017 475
105 İZMİR'İN ROMANTİK RESSAMI: JAK EDİZEL 1.8.2017 800
106 Sonsuz Adam.. 28.7.2017 465
107 Kimler hakkımda ne yazılar yazmış?.. 21.7.2017 647
108 İSMET BİRSEL’İN “ORKESTRA” TABLOSU… 18.7.2017 5528
109 Beklenen yazar niçin çıkmıyor?.. 14.7.2017 463
110 HALİKARNAS BALIKÇISI’NIN “SAPPHO” TABLOSU… 10.7.2017 3648
111 Edebiyat sevgisi tükenmez.. 7.7.2017 522
112 HALİKARNAS BALIKÇISI FİDE DİKERKEN… 4.7.2017 1660
113 Torunum Adilcan'ın kitap ödevi 30.6.2017 748
114 Balıkçı'dan hatıralar akın akın 23.6.2017 495
115 HALİKARNAS BALIKÇISI KABARTMASI 20.6.2017 585
116 Yazarın biricik hakkı, telif hakkıdır 16.6.2017 620
117 EN MUHTEŞEM ATATÜRK TABLOSU 13.6.2017 538
118 Bir yazar ne zaman keyiflidir?.. 9.6.2017 501
119 TABLODAKİ MUSİKİ: GÖNÜL AKIN 7.6.2017 615
120 İHSAN ARMAN’DAN BİR PORTRE 30.5.2017 657
121 “online imza” günü 26.5.2017 4055
122 MEHMET SABIR, SABIRLI BİR RESSAMDI… 23.5.2017 2750
123 e-kitapta son dakika 19.5.2017 564
124 Amazon'a, ciddi rakipler var 12.5.2017 715
125 EMİN DAYIMIN AMATÖR TABLOLARI… 9.5.2017 2141
126 e-kitaba karşı, “my-kitap” geliyor.. 5.5.2017 6202
127 BÜYÜK DEDEM'DEN BİR HAT SANATI… 2.5.2017 7833
128 Kendi kendimizin yayıncısı mı olacağız?.. 28.4.2017 606
129 İKİÇEŞMELİK'İN ŞAİRİNE GÖZYAŞLARIYLA… 25.4.2017 7877
130 San Pedro Manastırı'nın kütüphanesinde asılı beddua 21.4.2017 750
131 HÜRRİYET KEYİFLİ GAZETEYDİ… 18.4.2017 1876
132 İstanbul Sanal Kitap Fuarı 14.4.2017 726
133 Günün birinde e-fuar olur mu?.. 7.4.2017 727
134 EN KRAL ARKADAŞIM : İZMİR FUARI.. 4.4.2017 876
135 e-kitapla sevişilmez! 31.3.2017 897
136 BODRUM'A HASRET 28.3.2017 870
137 “e-kitap” modası 24.3.2017 3471
138 “ALTIN TESTİ”NİN YARATICISI YILDIZ ŞİMA… 21.3.2017 8040
139 Küreselleşmede mahşerin 10 süvarisi 17.3.2017 950
140 KARİKATÜRİST HALİL YILDIRIM'A SEVGİLERİMLE… 14.3.2017 8035
141 İstanbul Kitap Fuarı'ndan nasıl eğlence çıkar? 10.3.2017 856
142 “KEMERALTI GÜZELİ” TABLOSUNA SAHİP OLAMADIM… 7.3.2017 8226
143 İstanbul kitap fuarlarına imreniriz 3.3.2017 1024
144 PASAPORT'TA BİR SERSERİ… 28.2.2017 3629
145 Daima albüm yaparım 24.2.2017 1082
146 BABAMIN EMEKLİLİK TABLOSU… 21.2.2017 8217
147 Kapanış melankolisi 17.2.2017 1080
148 RAKI ŞİŞESİNDEN SAAT KULESİ… 13.2.2017 8561
149 Teşekkür borçlu olduğum kişiler 10.2.2017 1208
150 UYUYACAK OLAN GÜZEL... 7.2.2017 1210
151 Öner Yağcı, güzel insan.. 3.2.2017 1248
152 AYTEN KÖSE'YE MERHABA… 31.1.2017 3223
153 Turgut Özakman, bir anıt adam.. 27.1.2017 1242
154 İSMET XBİLEN… BİR GİZEMLİ RESSAM… 24.1.2017 8783
155 Yüksel Pazarkaya'ya merhaba.. 20.1.2017 1343
156 ERAY ÖZBEK'E KONU OLMAK ONURDUR… 17.1.2017 7623
157 Kuvayı Milliye kitabım 13.1.2017 1379
158 BİR BAŞKA ESRARENGİZ TABLO… 10.1.2017 5179
159 14. Fuar ve Onur Konuğu Tarık Dursun 6.1.2017 1344
160 EVİN DEMİRBAŞI “RUMELİ HİSARI”… 3.1.2017 6707
161 13.Fuar ve “Paristanbul” kitabım 30.12.2016 6732
162 HELİN'İN AMAZON'U BENDE KALDI… 27.12.2016 2565
163 BALEV BEYAZ YAŞAM ÖDÜLÜ NASİP OLDU… 23.12.2016 2972
164 ŞİMDİ PARİS'TE OLMAK VARDI… 20.12.2016 5096
165 Eflatun Nuri ve çetesi 16.12.2016 1358
166 FOSFORLU RENKLERİN RESSAMI: ZÜMRÜT ÖZMEN 13.12.2016 1446
167 Nasıl, “La Fontaine” oldum?.. 9.12.2016 8319
168 BÜLENT ECZACIBAŞI ARMAĞANI: BİR FERRUH BAŞAĞA… 6.12.2016 8590
169 Deniz Kavukçuoğlu, güvenlikçiye nasıl yakalandı? 2.12.2016 1142
170 TABLOSUNU ÇALDIĞIM RESSAM: MUAMMER DURMUŞ 29.11.2016 1712
171 Kendimizi, Nurgül Hanım'a bir türlü tanıtamadık 25.11.2016 1293
172 ANNEMLE BABAMA EVLİLİK HEDİYESİ: CELAL UZEL 22.11.2016 2240
173 Kelebek koleksiyoncusu yazarlar 18.11.2016 1363
174 MUHSİN GÜROK'UN TAKASINA BİNMEK İSTERDİM… 15.11.2016 6354
175 Halikarnas Kadırgası yol alıyor 11.11.2016 1342
176 ÜÇ KAPLANIMA, “KARA PANTER” ARKADAŞ GELMİŞTİ… 8.11.2016 3722
177 Cihan Demirci medarı iftiharımızdır 4.11.2016 1331
178 CUMBADA ALİYE BERGER KEYFİ… 1.11.2016 6092
179 Kitap fuarında televizyonculuk 28.10.2016 1338
180 ŞEREF BİGALI, TÜRK RESMİNİN ŞEREFİDİR… 25.10.2016 4837
181 Bitmez tükenmez televizyon programlarım 21.10.2016 1295
182 BİR ZAMANLAR RAMO VARDI… 18.10.2016 5444
183 Şapur şupur, çok sevimli bir mizahçı 14.10.2016 1346
184 ALİ RIZA KIRKAN HOCAMIZA SEVGİYLE... 4.10.2016 1554
185 KİBATEK, Türk Dünyası'nın sesi 30.9.2016 1426
186 BİRİCİK AMERİKALI DOSTUM: RESSAM NEAL LANGE… 27.9.2016 6520
187 Muhtar Kemal yerime geçti 23.9.2016 4040
188 GAZETE YARATAN BİR RESSAM: RECAİ SEYREK 20.9.2016 1535
189 TÜYAP dostlukları bambaşkadır 9.9.2016 2277
190 “BİHRAT MAVİTAN” BİR TANEDİR… 6.9.2016 5010
191 İNCİLA YAŞAMANI DİLİYORUM… LÜTFEN… 23.8.2016 8946
192 Örnek alınacak okuyucular 18.8.2016 2296
193 ZENCİ DOĞMAK İSTERDİM… 16.8.2016 4466
194 Yüreğinde İzmir aşkı olanlar 12.8.2016 0
195 “HALİKARNAS BALIKÇISI” REHBERİMDİR… 9.8.2016 4038
196 Muammer Ketençoğlu ve Nihat Genç 5.8.2016 2762
197 TÜRK KOLEJLİLER BU TABLOYU SEVECEK... 2.8.2016 2296
198 Mustafa Şerif Onaran'ın 1940 karanlığı 29.7.2016 2308
199 İzmir'in simgesi Tarık Dursun 22.7.2016 1567
200 SEVİNÇ PASTANESİ TABLOSU'NDA YAŞAYACAĞIM… 19.7.2016 8873
201 SOĞUKKUYU TRAMVAY CADDESİ 15.7.2016 2304
202 "PARİZYEN NECLA" HEP YÜREĞİMİZDESİN… 12.7.2016 8919
203 SOĞUKKUYU MAHALLESİ 30.6.2016 3008
204 Son Görev 24.6.2016 2994
205 Saygı Günü 17.6.2016 2990
206 Günlük Ustası 9.6.2016 3065
207 EFES KOLEJİ'NDE NAZIM HİKMET HAFTASI 31.5.2016 2450
208 Salah Birsel Kendini Anlatıyor 27.5.2016 2254
209 Eli öpülür Salah Birsel'in 20.5.2016 1745
210 Nebil Özgentürk'ün çalınan plaketi 13.5.2016 2542
211 Savulun Attila İlhan geliyor.. 22.4.2016 3190
212 Unutamadığım söyleşiler 15.4.2016 3269
213 Balıklıova Destanı (38) 11.4.2016 3205
214 Balıklıova Destanı (37) 5.4.2016 4317
215 Balıklıova Destanı (36) 29.3.2016 2660
216 e-kitapta son dakika 25.3.2016 3262
217 Balıklıova Destanı (35) 22.3.2016 3193
218 Amazon'a, ciddi rakipler var 18.3.2016 1860
219 Balıklıova Destanı (34) 15.3.2016 4372
220 e-kitaba karşı, “my-kitap” geliyor.. 11.3.2016 3334
221 Balıklıova Destanı (33) 8.3.2016 3375
222 Kendi kendimizin yayıncısı mı olacağız?.. 4.3.2016 1775
223 Balıklıova Destanı (32) 1.3.2016 3261
224 San Pedro Manastırı'nın kütüphanesinde asılı beddua 26.2.2016 1885
225 Balıklıova Destanı (31) 23.2.2016 3091
226 İstanbul Sanal Kitap Fuarı 19.2.2016 2689
227 Balıklıova Destanı (30) 16.2.2016 3196
228 Günün birinde e-fuar olur mu?.. 12.2.2016 1768
229 Balıklıova Destanı (29) 9.2.2016 2407
230 e-kitapla sevişilmez! 6.2.2016 2493
231 Balıklıova Destanı (28) 2.2.2016 3337
232 Balıklıova Destanı (27) 26.1.2016 3403
233 Küreselleşmede mahşerin 10 süvarisi 21.1.2016 1881
234 Balıklıova Destanı (26) 19.1.2016 3279
235 İstanbul Kitap Fuarı'ndan nasıl eğlence çıkar? 15.1.2016 3381
236 Balıklıova Destanı (25) 12.1.2016 3295
237 İstanbul kitap fuarlarına imreniriz 8.1.2016 3381
238 Balıklıova Destanı (24) 5.1.2016 3472
239 Kapanış melankolisi 31.12.2015 3403
240 Balıklıova Destanı (23) 29.12.2015 3652
241 Teşekkür borçlu olduğum kişiler 25.12.2015 1996
242 Balıklıova Destanı (22) 22.12.2015 3345
243 Öner Yağcı, güzel insan.. 18.12.2015 1902
244 Balıklıova Destanı (21) 15.12.2015 3432
245 Turgut Özakman, bir anıt adam.. 11.12.2015 2794
246 Yüksel Pazarkaya'ya merhaba.. 4.12.2015 2792
247 Balıklıova Destanı (19) 1.12.2015 3516
248 Kuvayı Milliye kitabım 27.11.2015 2482
249 Balıklıova Destanı (18) 24.11.2015 2683
250 Eflatun Nuri ve çetesi 20.11.2015 2779
251 Balıklıova Destanı (17) 17.11.2015 3315
252 14. Fuar ve Onur Konuğu Tarık Dursun 13.11.2015 2067
253 Balıklıova Destanı (15) 10.11.2015 3399
254 13.Fuar ve “Paristanbul” kitabım 6.11.2015 9736
255 Balıklıova Destanı (15) 3.11.2015 3386
256 Deniz Kavukçuoğlu, güvenlikçiye nasıl yakalandı? 30.10.2015 1841
257 Balıklıova Destanı (14) 27.10.2015 3434
258 Nasıl, “La Fontaine” oldum?.. 23.10.2015 8716
259 BALIKLIOVA DESTANI (13) 20.10.2015 3402
260 Kendimizi, Nurgül Hanım'a bir türlü tanıtamadık 16.10.2015 1990
261 Balıklıova Destanı (12) 13.10.2015 3391
262 Kelebek koleksiyoncusu yazarlar 9.10.2015 2789
263 BALIKLIOVA DESTANI (11) 6.10.2015 2121
264 Cihan Demirci medarı iftiharımızdır 2.10.2015 2871
265 Kitap fuarında televizyonculuk 25.9.2015 2739
266 NASIL YAZAR OLDUM 22.9.2015 3357
267 Bitmez tükenmez televizyon programlarım 18.9.2015 1886
268 Balıklıova Destanı (8) 15.9.2015 3484
269 Şapur şupur, çok sevimli bir mizahçı 11.9.2015 2109
270 Muzaffer İzgü, fuarın en sevilen yazarı 4.9.2015 2025
271 Balıklıova Destanı (6) 1.9.2015 4523
272 KİBATEK, Türk Dünyası'nın sesi 28.8.2015 2731
273 Balıklıova Destanı (5) 25.8.2015 3531
274 Balıklıova Destanı (4) 18.8.2015 3441
275 Nice ilginç olaylar yaşadım 14.8.2015 2777
276 BALIKLIOVA DESTANI (3) 11.8.2015 3468
277 TÜYAP dostlukları bambaşkadır 7.8.2015 2064
278 Balıklıova Destanı 4.8.2015 3460
279 Profesör Okuliptus ve Hasan Hoca 31.7.2015 2943
280 Örnek alınacak okuyucular 24.7.2015 2944
281 Yüreğinde İzmir aşkı olanlar 17.7.2015 3584
282 Muammer Ketençoğlu ve Nihat Genç 10.7.2015 2854
283 Mustafa Şerif Onaran'ın 1940 karanlığı 3.7.2015 2227
284 SOĞUKKUYU TRAMVAY CADDESİ 19.6.2015 3067
285 118 NUMARALI EV 11.6.2015 3470
286 SOĞUKKUYU MAHALLESİ 5.6.2015 2847
287 Son Görev 29.5.2015 3569
288 Saygı Günü 22.5.2015 3588
289 Günlük Ustası 15.5.2015 4029
290 Yoksullar Mahallesi'nde şiir 8.5.2015 3007
291 Salah Birsel Kendini Anlatıyor 1.5.2015 2236
292 Eli öpülür Salah Birsel'in 24.4.2015 2286
293 Nebil Özgentürk'ün çalınan plaketi 17.4.2015 2907
294 Attila İlhan kuyruklu yıldız gibi gelip geçti.. 3.4.2015 2242
295 Savulun Attila İlhan geliyor.. 27.3.2015 3583
296 Unutamadığım söyleşiler 20.3.2015 3609
297 Pederbey teşrif ederse.. 13.3.2015 3758
298 Kitap fuarında sergiler 6.3.2015 2981
299 Devrim olunca çalışacağız! 27.2.2015 3121
300 Fuarlarımızın başrol oyuncusu kimdir? 20.2.2015 2124
301 Stant gediklileri başımızın tacıdır 13.2.2015 3373
302 Şair Bahattin Ertük.. Standımızın simgesidir.. 6.2.2015 2543
303 Kitap Fuarı açılıyor 30.1.2015 3191
304 Stant düzeni önemlidir 23.1.2015 3866
305 Standımızın pek parlak düzeni 16.1.2015 2434
306 Mutlucan bir türlü ortada gözükmez 9.1.2015 2377
307 Fuara nasıl kapağı atarız?.. 2.1.2015 3004
308 Rahmetli anam, kitap fuarına gelseydi?.. 26.12.2014 2190
309 Yazarlarla birlikte yaşamak.. 19.12.2014 2413
310 Anamın kafatası, “Türk” çıkmış 12.12.2014 10323
311 Ben, anamın oğluyum.. 5.12.2014 3277
312 Dedelerim kitap kurduydu 28.11.2014 2648
313 Önce selüloz manyağıyım.. 21.11.2014
314 Fuar beni hep heyecanlandırır 14.11.2014 2785
315 Kitap Fuarına başvuru 7.11.2014 4147
316 Gazeteci Hikayesi 1.11.2014 3361
317 Halk kahramanı Balbay 24.10.2014 4027
318 Temiz yurtsever.. 17.10.2014 3930
319 Balbay ile dayanışma toplantısı 10.10.2014 3428
320 Karataş'taki Gazeteciler Cemiyeti 3.10.2014 2575
321 Balıkçı'nın Balbay sevgisi.. 27.9.2014 3280
322 Cumhuriyet ve Basın Paneli 19.9.2014 3421
323 Emperyalizme karşı olmak.. 12.9.2014 3256
324 Her şey çürümüş 5.9.2014 4045
325 Bir destan, üç roman 29.8.2014 3593
326 Mustafa Balbay darbeci olamaz 22.8.2014 2844
327 İlhan Selçuk'un son sözü 15.8.2014 3482
328 Yüzbaşı Selahattin'in yoldaşı.. 8.8.2014 3588
329 Kışlalı'nın temel görüşleri 1.8.2014 4075
330 Mustafa Balbay'ı, okulunda düşündüm.. 25.7.2014 2712
331 Vayy gitti, benim Ahmet Taner Kışlalı'm.. 17.7.2014 2700
332 Bir nefis insan: Ali Gevgilili 11.7.2014 3522
333 Çok popüler bir toplum bilimci: Emre Kongar 4.7.2014 2895
334 Türkan Saylan'ın Hıristiyanlığı.. 27.6.2014 2806
335 Uğur Mumcu'nun kitaplarını nasıl yediler?.. 20.6.2014 2609
336 Uğur Mumcu'yu kim öldürdü?.. 13.6.2014 3385
337 Bir tane daha Abdi İpekçi gelmez.. 6.6.2014 2909
338 Orhan Bursalı'nın anlattığı “Karanlık Çağ”.. 30.5.2014 6021
339 Ölü Aydınlar Ülkesi 23.5.2014 3092
340 Uğur Mumcu'yu kim öldürdü?.. 16.5.2014 3402
341 Orhan Bursalı'nın anlattığı “Karanlık Çağ”.. 9.5.2014 5856
342 YÜZBAŞI SELAHATTİN'İN YOLDAŞI... 2.5.2014 3821
343 Gazetelerin kitap eklerini alkışlayın! 25.4.2014 2905
344 Nurullah Ataç'ın bazı buyruklarına uydum 18.4.2014 2956
345 Kitap fuarlarının en büyük destekçisi: Cumhuriyet 11.4.2014 2993
346 Günce okumak ve yazmak çok nefis bir alışkanlıktır 4.4.2014 2893
347 Şükran ağabeyi, fuardan kaçırırdık 28.3.2014 3640
348 Eski Karşıyaka sevgisinde buluştuk 21.3.2014 3011
349 Şükran Kurdakul denen efsanevi silahşör 14.3.2014 2990
350 Nermin Türksönmez'in zarif masaları 7.3.2014 3100
351 Kadın şair Nuşin Kavukçuoğlu.. 21.2.2014 5109
352 İlk Fuarın süksesi.. 14.2.2014 4425
353 Beni fuara ısındıran adam 7.2.2014 3988
354 Kitap fuarlarının sonsuza uzanan önemi 31.1.2014 4908
355 TÜYAP denilen kültür okyanusu.. 24.1.2014 5396
356 Kitap Fuarları neden gizemlidir? 17.1.2014 3201
357 Bir yazar için nasıl kız kaçırdım?.. 10.1.2014 3150
358 Şeytan'ın işareti: 666 3.1.2014 3601
359 İzmir'de ilk kitap müzayedesi 27.12.2013 4025
360 Korsan kitapçılık 20.12.2013 5734
361 Sahhaflar Derneği'ni kuruyoruz 13.12.2013 3495
362 Sahafların Kralı Peter ve Nazif dostum.. 6.12.2013 3317
363 Gazinocu Hüseyin Türkmenoğlu'ndan kitap yürüttüm 29.11.2013 3996
364 İzmir'in kitap kurtları ve Turgay Gönenç 22.11.2013 3973
365 İzmir Basın Tarihi'nin ilk adımları 15.11.2013 4311
366 Korsan kitapçılık 8.11.2013 4810
367 İzmir Kitapçılarını kucaklıyorum 1.11.2013 4386
368 Yayınlanan ilk kitabımız: Şule-i Efkar 25.10.2013 3555
369 İsmet Paşa'nın hatıralarında kitapçılık 11.10.2013 4278
370 Kemeraltı kitapçıları 4.10.2013 5325
371 İzmir'in ilk kitapçısı Ahmet Sabri Efendi ve Frenk kitapçıları.. 27.9.2013 4124
372 Modern Araştırmacı'nın soruları 20.9.2013 4153
373 Türkiye'den kitap rakamları 13.9.2013 4189
374 Kitap, kepek yapar mı?.. 5.9.2013 3355
375 Kitap, kepek yapar mı?.. 30.8.2013 3232
376 Uykuya dalan kitaplar: Bazen kitap, basımını yıllarca bekler 23.8.2013 4056
377 Gezen bir kitapla hiç tanıştınız mı?.. 16.8.2013 3112
378 Var mı, Yorgun Savaşçı'ya, Kara Kitap'a yan bakan?.. 2.8.2013 3171
379 Kitap, in midir, cin midir? 26.7.2013 4300
380 İlhan Selçuk'tan ders verici bir yazı 19.7.2013 4116
381 Anılar bahsinde Doğan Hızlan 12.7.2013 4195
382 Anıların büyüsü ve Şakir Eczacıbaşı 5.7.2013 3830
383 Anıların arkasına neden saklanıyoruz? 28.6.2013 3036
384 Bir Giritli edebiyat külliyesi 21.6.2013 4519
385 Bir Mason filozof 7.6.2013 4909
386 Eli öpülesi öğretmenlerim.. 31.5.2013 4403
387 İzmir Kültür Gezileri 24.5.2013 4431
388 İzmir Seminerleri 17.5.2013 6504
389 İzmir Ödülleri 10.5.2013 5498
390 Uluslararası İzmir Araştırmaları Merkezi 3.5.2013 4449
391 İçinden “İzmir” geçen kitaplar 26.4.2013 15468
392 Benim naçizane “Kocatepe” dergim 19.4.2013 9407
393 İzmir dergilerini tarayalım 12.4.2013 3867
394 İnsanlığı, ulusunu, halkını, bizleri bırakıp nereye Ali Rıza Ertan?.. 5.4.2013 3451
395 Bir zamanlar şiir matineleri vardı 29.3.2013 3923
396 İzmir şairleri.. İzmir şiirleri.. 22.3.2013 11190
397 Urla vurgunu Necati Cumalı 15.3.2013 4729
398 Halit Ziya'dan Berin Taşan'a seçkin portreler 8.3.2013 4424
399 Bizim mahalleden Samim Kocagöz 1.3.2013 4085
400 Cumhuriyet Dönemi İzmir Altıları 22.2.2013 5405
401 Çağdaş Edebiyatımızda En İyi 40 Şey ve “İzmir Edebiyat Cemiyeti” 15.2.2013 8179
402 Edebiyat Cumhuriyeti'nin İzmirli parlamenterleri 8.2.2013 4156
403 İzmir’i yazmak... 1.2.2013 4084
404 Her şey Homeros'la başlar.. 25.1.2013 4473
405 Agora'yı kazanlar nasıl kaçtılar?.. 18.1.2013 3347
406 İzmir'i, tünellerde, dehlizlerde tanıdım.. 11.1.2013 4030
407 Bir zamanlar “Toplumcu Düşün”.. 4.1.2013 12726
408 Kütüphaneden belge çalan yazarlar, tarihçiler 28.12.2012 4726
409 Kütüphaneden belge çalan yazarlar, tarihçiler 21.12.2012 4401
410 Milli Kütüphane konferanslarım 14.12.2012 4112
411 Araştırmacı gazetecinin üçüncü adresi 7.12.2012 5560
412 Milli Kütüphane'ye çok şey borçluyuz 30.11.2012 3919
413 Milli Kütüphane kurucuları 23.11.2012 6326
414 Milli Kütüphane tapınak gibidir 16.11.2012 4659
415 Annem imdadıma yetişiyor 9.11.2012 4346
416 Milli Kütüphane dillense 2.11.2012 5191
417 Emil Galip Sandalcı'nın pislik dolu evi 19.10.2012 6498
418 “İlk Kurşun Anıtı”, fikri gelişmeyi ateşledi 12.10.2012 7412
419 Osmanlıca bilmek, avantaj kazandırır 5.10.2012 6961
420 İnsanın kütüphanesi yalan söylemezmiş 28.9.2012 4577
421 Avram Galanti'nin Bodrum Tarihi 21.9.2012 4789
422 Haydi, özel kütüphane kuralım 14.9.2012 4753
423 İşçi emeklisi Talat Bey, boğulmak üzere.. 7.9.2012 5265
424 Ansiklopedide “madde” olmak yeter mi?.. 31.8.2012 10992
425 Ansiklopedide “madde” olmak yeter mi?.. 24.8.2012 5243
426 Ünlülerin kitaplıkları 10.8.2012 4886
427 Yaşar Aksoy Kütüphanesi'nden hatıralar.. 3.8.2012 4810
428 Kitaplarımın geleceği ne olacak? 27.7.2012 4375
429 Kitapların esiri olduk 20.7.2012 0
430 Benim salkım saçak kütüphanem 13.7.2012 5361
431 Yeni takma ismim ne olsun? 6.7.2012 4069
432 Müfettişler beni nasıl yakaladı?.. 29.6.2012 4735
433 Takma isimli yazarlar 22.6.2012 6292
434 Sahte Yaşar Aksoy, nasıl yandı kül oldu?.. 15.6.2012 4064
435 Sevgili Hakan Tartan ve Hürriyet Ege 8.6.2012 4764
436 Tek tekzip almadım, tek tekzip yayınlatamadım 1.6.2012 4372
437 Yeni Asır'ı özlememek elde mi?.. 25.5.2012 5537
438 Süleyman Demirel'den iki ödül aldım 18.5.2012 6270
439 Eflatun Nuri'den transfer teklifi 11.5.2012 5387
440 Yeni Asır'a çok şey borçluyum 4.5.2012 6050
441 Gladyatörler Arenası gibi gazete 27.4.2012 5636
442 Karşıyaka aşkı bana yol gösteriyor 20.4.2012 4936
443 Yeni Asır yılları 13.4.2012 7557
444 Hasan Rasim beni kaçırmak istiyor 6.4.2012 5996
445 Bir aile gibiydi Demokrat İzmir 30.3.2012 7717
446 Akın Simav beni fark ediyor 23.3.2012 6885
447 Gazeteci miyim, yazar mıyım? 16.3.2012 4561
448 İlk dergicilik coşkularım 2.3.2012 5845
449 İlk yazım... 24.2.2012 7070
450 İlk kompozisyon ödevim 17.2.2012 5376
451 Günümüzde çocuk kitapları 10.2.2012 6178
452 Çocuk kitapları bahsinde, “ilk kitaplarım".. 3.2.2012 13548
453 Öldükten sonra dirilen yazar 27.1.2012 5029
454 Yazarlar, pinpirikli insanlardır 20.1.2012 5096
455 Yazarlar, pijama giyerler mi?.. 13.1.2012 5209
456 Entellektüel fahişe olamayız! 6.1.2012 5306
457 Dürüst ve ilkeli yazarlık 30.12.2011 5043
458 Emin Çölaşan ve ölüm döşeğindeki okuyucusu 23.12.2011 5418
459 Bir yazar kimdir? 16.12.2011 7346
460 Halim Yazıcı'nın tersten diyalektiği 9.12.2011 4771
461 Diyalektik düşünmeye gayret ettim 2.12.2011 5664
462 Diyalektik düşünmeye gayret ettim 2.12.2011 5272
463 Bu yazıları yazdım? 25.11.2011 5170
464 Bağımsız Türk yazarı neden öksüzdür?.. 18.11.2011 4239
465 Bağımsız Türk yazarı neden öksüzdür?.. 18.11.2011 5184
466 “Sir Vidiadhar Naipaul” sorunu 11.11.2011 12705
467 Avrupa Yazarlar 4.11.2011 5193
468 Edebiyatın üstüne 28.10.2011 4798
469 Bundan böyle kimse, Jack London'un ismini bile hatırlamaz! 21.10.2011 5199
470 İşte Küresel Edebiyat: Michael Crichton, Rowling, Dan Brown, Tolkien ve Lovecraft.. 14.10.2011 5187
471 Jurassic Park'ın yazarı ölünce, neden ağladım? 10.10.2011 4636
472 Edebiyatta sol ve sağ 30.9.2011 5249
473 İşte Nazım Hikmet, işte yurtseverlik.. 23.9.2011 6406
474 Emperyalizm, Edebiyat, milliyetçilik ve din.. 16.9.2011 4947
475 Edebiyatın politik gücü 9.9.2011 6180
476 Klasikler, hayatın ilk adımlarıdır.. 2.9.2011 4806
477 Edebiyat, “edeb” sözünden kaynaklanır 26.8.2011 8364
Bu Alana Reklam Verin
Reklam Metin 1
Reklam Metin 2
Reklam Metin 3
sayfa_goster.asp?sayfa_id=12
Döviz Bilgileri
Hava Durumu